Ev alırken dikkat!

Elazığ Emir Emlak yetkilisi Mehmet Bak, gayrimenkul alırken veya kiralarken her hangi bir riskle karşılaşmamak için uyardı.

Ev alırken dikkat! Ekonomi

Bak, gayrimenkul satışlarında veya kiralamalarında kurumsal emlak firmalarından destek alınmasını tavsiye ederken, "Emlak firmasının olmaması durumunda birçok riski de beraberinde getirebiliyor. Örneğin, İskânsız binalar, teslim edilemeyen daireler, yarım kalan inşaatlar, örnek dairede gösterilen ama aldıkları evde olmayan özellikler gibi. Bu nedenle ev almayı düşünenlerin lokasyonunu belirledikten sonra kurumsal bir emlak firmasına giderek tüm isteklerini ve bütçelerini paylaşarak doğru ve güvenli biçimde bir ev almaları akıllıca davranış olacaktır.”

Bak, bazı alıcıların komisyon ödemek istemediğini, kendi araştırmaları ile alım yoluna gittiğini ve bu durumda çok daha büyük maliyetler üstlendiklerini belirtirken, “Her ne kadar müşteri tarafından tercih edilmese de ödedikleri komisyon alacakları evin teminatıdır.”

Bak, profesyonel yardımın alıcıyı birçok sıkıntıdan koruduğunu vurgulayarak alım işlemleriniz tamamlanana ve daireniz teslim edilene kadar; emlak danışmanı pazarlık, sözleşme ve teslimat sürecinde sizin hakkınızı korumakla yükümlü. Bu da müşteri için çok büyük rahatlık” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet