AK Parti Elazığ milletvekili adaylarını tanıttı

AK Parti Elazığ İl Teşkilatı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısı yoğun katılım ve büyük coşkuyla gerçekleştirildi.

AK Parti Elazığ milletvekili adaylarını tanıttı Güncel

Yakup Kılıç Kapalı Spor Salonu’nda  saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayanAday Tanıtım programına, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Milletvekili Adayları Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı, İl, Merkez İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, ilçe, belde belediye başkanları ve teşkilat mensupları ile partililer katıldı.

AK Parti’nin ‘Haydi Bismillah’ seçim şarkısıyla salona gelen milletvekili adayları, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.

AK PARTİ İL BAŞKANI GÜRGÖZE: “MİLLET HESAPLARI BOZACAKTIR
Her seçimin önemli olduğunu ancak 1 Kasım seçimlerinin bir başka önemli olduğunu ifade eden İl Başkanı Ramazan Gürgöze, “Bu seçimdeki en önemli fark ülkenin kazanımlarının feda edilmemesidir. B sebeple tarihi bir sorumluluğumuz bulunuyor. Bu seçimlerde AK Parti’nin kaybetmesi Türkiye’nin kaybetmesidir. Ülke üzerinde farklı hesaplar yapanlar bilsinler ki sizlerin desteğiyle 1 Kasım akşamı AK Parti tekrar güçlü bir şekilde iktidar olacaktır. Çünkü millete rağmen iktidar yolu artık kapanmıştır. Vesayetler iyi bilsin ki hesaplarla bu ülkede iktidarlar değişmeyecektir. Bu hesapları milletimiz bozacaktır. 1 Kasım’da partilerin kuramadığı, birilerinin sorumluluk almaktan kaçınarak, muhalefet rahatlığına sığındığı hükümeti, sandıkta millet kuracaktır” şeklinde konuştu.

YANILMAZ: “1 KASIM’DA TÜRKİYE, BÜYÜK SINAVDAN GEÇECEKTİR”
Daha sonra söz alan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şunları kaydetti: “1 Kasım’da sadece AK Parti olarak değil ülke olarak büyük bir sınavdan geçeceğiz. Bu sınav milletle birlikte yürüyenler ile milletin değerlerine karşı olanların mücadelesi olacak.Bu seçim halkın huzuru, güveni ve mutluluğu için çalışanlar ile halkı birbirine düşürmeye ve ülkeyi kalkınma yolundan alıkoyan çevrelerin mücadelesidir. Bu seçim, dünyadaki mazlumların umudu olan, onların her zaman yanında bulunan zihniyet ile dünyayı istediği şekilde yönetip kendi çıkarlarını her şeyin üstünde görenlerin mücadelesi olacak. Ve inanın bu mücadeleden millet galip çıkacaktı” diye konuştu.

Yanılmaz, Elazığ’ın 4 milletvekiliyle Meclis’te yerini alacağına inandığını ifade ederek, destek istedi.

AÇIKKAPI: “MİLLETİMİZ OYNANAN OYUNLARA İZİN VERMEYECEKTİR”
AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı yaptığı konuşmada, AK Parti’nin daha yapacak çok işi olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin önünü kapatmak isteyen belli mihraklar, küresel güçler karşısında dirençli bir millet var. Bu mihraklar 4 aylık süreçte Türkiye’yi farklı noktalara çekmeye çalıştılar. Ancak milletimiz bu güçlere ve oyunlarına asla izin vermeyecektir” diye konuştu.

SERDAR: “MİLLETİN ÖNÜNE TAŞ KOYAN DEĞİL, HİZMET YOLUNDA BAŞ KOYANLAR VAR”
AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ömer Serdar yaptığı konuşmada, 7 Haziran sonrasını değerlendirerek, “Bu coğrafyada güvenli liman olarak sadece Türkiye kaldı. Bugün 2 milyonun üzerinde mülteciye Ensar gibi sahip çıkıyoruz” dedi. “Türkiye eski Türkiye değil, artık iktidarda milletin önüne taş koyanlar değil, millete hizmet yolunda baş koyanlar var” ifadesini kullanan Serdar, yeni dönemde de Türkiye’ye ve Elazığ’a hizmete talip olduklarını kaydetti.

BULUT: “ZAFER YENİDEN AK PARTİ’NİN OLACAKTIR”
AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Metin Bulut yaptığı konuşmada, 1 Kasım’ı Anadolu’nun kader oylaması olarak değerlendirerek, “Biz, uzun ve kutlu bir yolun yolcularıyız. Çocuklarımız için, gençlerimiz, kadınlarımız için, ekonomisi, sanayisi güçlü, bölgesinde lider bir Elazığ için, daha güçlü bir Türkiye için, kardeşlik için, dünya mazlumları için yeniden zafer AK Parti’nin olacaktır” dedi.

ÖZTÜRK: “HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”
AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Tahir Öztürk yaptığı konuşmada, “Elazığlı olmak bir ayrıcalıktır” diyerek, “1 Kasım’da hedef tek başına AK Parti iktidarıdır, yani istikrardır. 13 yıllık tecrübeyle 2023’e yürüyeceğiz ve hayatımızdaki ilerlemeleri sürdüreceğiz. Geçmişten gelen şevkle hem Türkiye’de, hem de Elazığ’da hizmete devam edeceğiz” dedi.

ATAŞ: “ELAZIĞ’IN 5. MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM”
Aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Elazığ’ın 5. milletvekili olarak her zaman Elazığ için hizmete hazır olduğunu ve Elazığ’ı hak ettiği yere taşımanın gayreti içerisinde olacaklarını kaydetti.

AK Parti iktidarları öncesindeki Türkiye’nin hatırlanmasını isteyen Ataş, “AK Parti’den önce Türkiye’de ne vardı, AK Parti gelince Türkiye’de neler değişti. Türkiye’de AK Parti iktidarlarıyla hangi noktaya geldi. 2002 yılından önce koalisyon dönemlerinde Türkiye’de yarınlara umutla bakılamayan bir tablo vardı. Memurunun, işçisinin maaşını ödemeyen bir Türkiye vardı. Bir yiğit adam çıktı Türkiye’nin kaderini değiştirdi. O yiğit adam bugün Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Elazığ’ın kalkınmasının Doğu Anadolu bölgesinin kalkınması anlamına geldiğini belirten Ataş, “Elazığ şaha kalkarsa, Doğu Anadolu şaha kalkacaktır” dedi.

“BU DAVA, TÜRKİYE DAVASIDIR”
Seçimlerin önemine vurgu yapan Ataş, “Bu kişisel bir dava değildir. Bu dava Türkiye davasıdır. Bu Türkiye’nin önünü kesmeye yönelik hesapları, planları boşa çıkarma davasıdır. Türkiye’yi kalkındırma davasıdır. Türkiye’yi geleceğe taşıma davasıdır. Yüklendiğimiz misyon aldığımız sorumluluk çok büyüktür. Dolayısıyla biz samimiyetimizden, sadakatimizden taviz vermeden geleceğe emin adımlarla yürümek mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

Aday Tanıtım toplantısı, yapılan konuşmaların ardından milletvekili adaylarının sahneye davet edilmesiyle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet