AK Parti Elazığ teşkilatı basınla bir araya geldi

AK Parti Elazığ İl başkanı Ramazan Gürgöze, 1 Kasım seçimlerini Türkiye’nin istikrar ve istikbali için çok ehemmiyetli gördüklerini belirterek, dün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı seçim beyannamesinin Türkiye’nin huzurunu ve istikrarını hedeflendiğini söyledi.

AK Parti Elazığ teşkilatı basınla bir araya geldi Güncel
AK Parti Elazığ İl yönetimi tarafından bir restoranda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ milletvekili ve adayı Metin Bulut, milletvekili adayları Tahsin Öztürk, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı ile parti yönetimi, ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı. Burada konuşan İl Başkanı Gürgöze, 1 Kasım’da yeni bir seçime gideceklerini belirterek, “Bu seçim 7 Haziran seçimlerinin bir tekrarı niteliğindedir. Partimiz de bu seçim sürecinde hazırlık çalışmaları kapsamında şimdiye kadar basın yoluyla gerek parti içinde gerekse teşkilatlarımızla yaptığımız birtakım çalışmalar var. 1 Kasım seçimlerini Türkiye’nin istikrar ve istikbali için partimiz çok ehemmiyetli görüyor. Tüm kamuoyunda yaptığımız çalışmalarda bu konu üzerinde ısrarla durulduğunu görüyoruz. Biz seçim sürecini idare etmek ve istediğimiz sonucu elde edebilmek için teşkilat olarak hazırlıklarımızı yaptık ve çalışmalarımızı tamamen bitirdik” dedi.
 
“AK PARTİ VAAT ETTİĞİ PEROJELERİ GERÇEKLEŞTİRDİ”
Dün parti genel merkezinde seçim beyannamesiyle ilgili bir toplantılarının olduğunu da kaydeden Gürgöze, “Bu toplantıya adaylarımız, belediye başkanımız ve teşkilat başkanlarımız olarak iştirak ettik. Sayın başbakanımız 3 saati aşkın bir süreyle tüm kamuoyuna seçim beyannamemizi, milletimize vaat ettiğimiz projeler hakkında bilgilendirme yaptı. Seçim beyannamemiz insanlar üzerinde heyecan yarattı. Çünkü AK Parti sözünü söyleyip arkasında durmayan bir kadrodan oluşan bir kadro değil. 13 yıllık iktidarlarımız boyunca AK Parti şimdiye kadar vaat ettiği tüm projelerini gerçekleştirmiş, çok başarılı bir siyasi kadro hareketedir. Şuandan itibaren seçim beyannamemiz tüm Türkiye’ye başbakanımızın ağzından bir senet olarak ilan edildi. Bizler tüm kadrolarımız, belediyelerimiz bu konuda azami gayret göstererek taahhüt ettiğimiz vaatleri inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
  
“TÜRKİYE’NİN HUZURU VE İSTİKRARI HEDEFLENDİ”
Seçim beyannamesine de değinen Gürgöze, şunları kaydetti: 
“Seçim beyannamemizin bir ana teması var. Huzur ve istikrar yolunda bir seçim beyannamesi. Yani Türkiye’nin huzuru ve istikrarı bu seçim beyannamesiyle hedeflenmiş. Yine birlik ve dirlik, kardeşlik projemiz. Daha önceki süreçlerde çözüm sürecinden kaynaklı, çözüm sürecinden sonra meydana gelen olaylar, Türkiye’de meydana gelen çatışmasızlık ortamını bitiren bir örgütle karşı karşıya kaldık. Türkiye’de huzur ve istikrarın sağlanması için her türlü tedbiri hükümetimiz, devletimiz alacaktır: Ancak biz çözüm sürecindeki konulan iradeyi hala sahipleniyoruz, bu ülkede kan akmasın, insanlar ölmesin. Partimiz bu niyette ve şuana kadar yapmış olduğu çalışmalar bu yönde devam etmektedir. Yine seçim beyannamemizde çocukluktan ölünceye kadar bir insanın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ve insan onurunu önceleyen bir seçim beyannamesi ile toplumumuzun karşısına çıkmış bulunmaktayız. Bu projelerimizden bir tanesi aile ve çocukların yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Yine gençlerle ilgili, partimiz gençleri çok önemsediğini, gençlerin istihdamından tutun eğitiminden ve sonrasındaki hayatlarına kadar çok daha farklı şeylerle karşılaşıyoruz. Yeni iş kurmak isteyen gençlerimize hükümetimiz 50 bin lira hibe ardından da 100 bin TL faizsiz kredi verecek. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıl boyunca vergi muafiyeti sağlanacak. İlk defa işe girecek olan gençlerimizin maaşını bir yılını devletimiz karşılayacak. Burada şunu amaçlıyoruz; kendi işini kuramayacak olanların bir yerde çalışma ihtiyacı hisseden gençlerimizi hem özendirmek, hem iş imkanı sağlamak hem de onları çalıştıracak olan işverene yük olmamak için bütün bedelini maaşını devletimiz karşılayacak.”
 
“AK PARTİ ÜRETENİN YANINDA OLAN BİR PARTİDİR”
AK Parti’nin kadınları hiç unutmadığının altını da çizen Gürgöze, şunları söyledi: 
“Bu süreçte de unutmayacağını teyit eden bir başlığımız var. Engelli kardeşlerimizi de partimiz yine unutmadı, unutmayacak. Onlarla ilgili de projelerimiz var. Emeklilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, rahat bir şekilde yaşayabilecekleri ortamı sunmak ve onların hak ettiği ücreti alabilmesi için emekli maaşlarında yeni bir düzenlemeye gidilecek. AK Parti çalışanın ve üretenin yanında olan bir partidir. Bununla ilgili yeni iş kurmak isteyenler, işini büyütmek isteyenlerin yanında olduğumuzu beyan etti.Yine çiftçilerimizle ilgili taahhütlerimiz var.  Yem ve gübreden KDV alınmayacak. İlave olarak köyde yaşayan, çiftçilik yapmak isteyen bir gencimize 30 bin TL hibe ardından da krediler verilecektir. Buradaki amaç şu, köydeki yaşamı cazip hale getirmek. Aksi takdirde kırsalda, köyde insanlarımız yaşamak istemiyorlar. Dolayısıyla çiftçilerimizle ilgili düşüncelerimiz var. Yine eğitim ve eğitimcinin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Bununla ilgili taahhütlerimiz var: yine toplumun çok büyük bir kesimini ilgilendiren esnaflarımızla ilgili çok ciddi projelerimiz ve taahhütlerimiz var. Kobilerimizle ilgili önemli taahhütlerimiz var. 13 yıllık iktidarımız döneminde sağlıkta çok ciddi politikamız oldu. Sağlıkta devrim yeni iktidarımız döneminde de devam edecek. Yine sayın başbakanımızın, sürekli ifade ettiği mutlu şehirler diye bir taahhüt ettiğimiz bir başlığımız var. Mutlu şehirlerden ne hedefleniyor. Bu konuda belediyelerimize yetki ve sorumluluk veriyor bu taahhüdümüz. Göklere çıkan bir mimari değil, dikey değil, yatay mimari arzu ediliyor. Trafik probleminin olmadığı, çocuklarımızın rahatça yaşayabileceği, parklarda oynayabileceği, gençlerimizin eğlenebileceği, yaşlılarımızın dinlenebileceği mekanlar hedefleniyor. Yine kadınlarımızın kendilerini çok rahat ifade edebileceği alanlar hedefleniyor. Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum, elbette ki tüm siyasi partiler için seçim önemlidir. Biz AK Parti olarak girdiğimiz tüm seçimleri önemsedik. Çünkü bir siyasi parti seçimle vardır. Seçimle gelir, seçimle gider. Bizim anlayışımız bu. Artık şuna inanıyoruz; darbelerle, hilelerle, Türkiye’de hükümet getirme, götürme dönemi kapanmıştır. Hükümeti getirecek olan halkımızın idaresi, götürecek olan da halkımızın iradesi. O nedenle bizler halkın iradesini ve seçimleri çok önemsiyoruz. Tüm seçimleri önemsedik bugüne kadar. Ama 1 Kasım seçimlerini çok daha fazla önemsiyoruz. Çünkü Türkiye’nin istikrarı, huzuru bu seçimlerin kaderine bağlı olduğunu düşünen bir siyasi partiyiz. O nedenle partimizin her organı, bu seçimleri çok önemsiyor ve tek başına iktidar olmayı, Türkiye’de bıraktığımız yerden, projelerimizle toplumun huzuruna devam ederek, bizlere verdiği yetki ve sorumlulukla onlara tekrar hizmet etmek arzusundayız.” 

Daha sonra AK Parti Elazığ milletvekili ve adayı Metin Bulut,  Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ milletvekili adayları Tahsin Öztürk, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı da seçim beyannamesinde yer alan maddeleri detaylı bir şekilde anlatırken, Elazığ içinde her işin takipçisi olup, kente hizmet getireceklerini vurguladılar. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet