KADEM’den Elazığ'daki çocuk cinayetine tepki

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Elazığ Şubesi, geçtiğimiz cuma günü annesi olarak görünen yengesi tarafından öldürüldüğü iddia edilen kız çocuk olayına tepki gösterdi.

KADEM’den Elazığ'daki çocuk cinayetine tepki Güncel
KADEM Elazığ Temsilcisi Avukat Esra Soylu, dünya kız çocukları gününe dikkat çekerek, Elazığ'da yaşanan kız çocuğu cinayeti ile ilgili tepkilerini dile getirdi. Soylu, "11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü. Türkiye, Kanada ve Peru’nun önerileri doğrultusunda 2012 yılından beri kutlanan Dünya Kız Çocukları Günü’nün amacı kız çocuklarına karşı şiddetin, ayrımcılığın giderilmesi, her türlü istismardan korunması ve kendilerine ait kararlara ilişkin güçlendirilmesidir. Bizler KADEM olarak ülkemizde toplumsal adaletin tesisi noktasında verdiğimiz mücadelede, kız çocuklarımız en önemli önceliklerimiz arasındadır. Kadınımızı güçlendirmenin temelinde kız çocuklarımızın en iyi şekilde geleceğe hazırlanması gerekliliğinin bilinciyle hareket ediyoruz. Ülkemizde bu noktada atılacak her adımın yanında ve destekçisi olacağımız gibi üzerimize düşen sorumluluğun da bilinciyle hareket edeceğiz" dedi.

Elazığ'da bir kız çocuğumuzun üvey annesi tarafında vahşice katledilmesinin toplumu derinden yaraladığını belirten Soylu, "Masum bir yavrunun yaşamına son veren üvey anne çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. Bizler KADEM olarak bu davanın takipçisi olarak, suçlunun hak ettiği cezayı alması noktasında elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet