Minik parmaklar hayallerine dokunuyor

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat işbirliğiyle yürütülen ''Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor'' projesi hayata geçirildi.

Minik parmaklar hayallerine dokunuyor Güncel
EBEGEM bünyesinde verilen eğitimlerde, çocuklar sayısal düşünmeye yöneltilerek, kendi oyunlarını kendileri programlayacaklar.

EBEGEM ve Elazığ Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü işbirliğiyle 8-12 yaş aralığına yönelik düzenlenen kursta, çocukların programcılıkla tanışarak, bilgisayar becerilerini geliştirmeleri, bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesi ve kod okuryazarlığı bilincinin oluşturulması hedefleniyor.

Türkiye'de 2015 yılı sonuna kadar 10 bin çocuğa ulaşmayı hedefleyen ve Elazığ’ın da aralarında bulunduğu 22 ilde uygulanacak projede, 16 saatlik “Kodu Programlama Dili” eğitimi verilecek.

EBEGEM bünyesinde kursa başlayan 18 çocuk, hayallerine dokunmanın heyecanı ile eğitimlerine başladılar. Eğitim sonunda miniklere Elazığ Belediyesi ve Habitat onaylı iki ayrı Katılım Belgesi verilecek.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet