Elazığspor’da Karşıyaka maçında eksik yok

PTT 1. Lig takımlarından Vartaş Elazığspor’un Teknik Direktörü Bayram Bektaş, sakatlıkları bulunan Tom ve Kemal’in takıma katılmasıyla kadroda eksik olmadığını söyledi.

Elazığspor’da Karşıyaka maçında eksik yok Spor
PTT 1. Lig’de 17 puanla lider durumda olan Vartaş Elazığspor’da Karşıyaka maçı hazırlıklarını tamamladı. Borda-beyazlı ekip, yarın Karşıyaka maçı için yola çıkacak. Kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Elazığspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, Karşıyaka maçı için son hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Yarın sabah yola çıkacaklarını belirten Bektaş, "Bir eksiğimiz yok. Tom ve Kemal’in bir sakatlığı vardı. Bugün takıma katılmalarıyla eksiğimiz tamamlandı. Bugün 8. haftayı geride bıraktığımızda sakatsız tam kadro bir idman yapmış olduk. Liglerde belki nadir bir durumdur ama her şeyi dengelemeye çalışıyoruz. Yüklemeleri, tempoyu dengede tutmaya çalışıyoruz. Form düzeyimiz de iyi durumda" şeklinde konuştu.
 
"BİZ HER MAÇI GALİBİYET İÇİN OYNARIZ"
Karşıyaka maçının önemli bir maç olduğunu ifade eden Bayram Bektaş, "Biz hiçbir rakibimizi hafife almıyoruz. Karşıyaka için de çıkışa geçme maçıdır. Sevgili Kemal Özdeş hocam yeni geldi. Onlar da bir çıkış arayacaktır. Ancak biz daha önce de belirttiğim gibi her maçımızı içeride veya deplasmanda galibiyet için oynarız. Yeter ki biz sahaya istediklerimizi, bize yakışan futbolu yansıtalım. Ofansif veya defansif anlamda oturmuş bir takımız. Artık oyuncular birbirini daha iyi tanıyor. Böyle durumlarda Karşıyaka örneğini verebiliriz. Çok kaliteli futbolculardan kurulu bir takım ancak bazen birbirine alışmaları uzun süreç olabiliyor. Puan cetvelindeki durumlara kesinlikle aldanmamak lazım. Daha yukarılarda olabilecek kaliteye sahip bir takım. Ancak biz de gücümüzün farkındayız. Bizim için hangi takım, hangi deplasman olursa olsun biz istediğimiz futbolu sahaya yansıttıktan sonra oradan istediğimiz neticede döneceğimize inanıyorum. Bazen liderlik baskı unsuru olabiliyor. Ancak benim futbolcularımın öyle bir baskı hissedeceğini düşünmüyorum. Hepsi kaliteli ve daha önce bu durumları yaşamış futbolcular. Bizim yaş ortalamamız da öyle genç bir yaş ortalaması değil. Dolayısıyla hepsi tecrübeli futbolcular. Ben bir baskı unsuru olacağını tahmin etmiyorum. Bu konuda zaten başkanımız da gereken desteği veriyor” diye konuştu.
 
"ALTYAPI OLMAZSA FUTBOLUN ÇÖKÜŞÜ UZUN SÜRMEZ"
Altyapının önemine değinen Bektaş, sözlerine şöyle devam etti: 
"Altyapı olmazsa Türkiye’deki futbolun çöküşü çok uzun sürmez. Nitekim her kulübü ayakta tutacak olan ileriki yıllarda altyapıdır. Maalesef biz Elazığspor olarak olanaklarda çok gerideyiz. Bu anlamda destek de istiyoruz. Çünkü bir şey istediğiniz zaman önce bir şey sunacaksınız. Şartlar olgunlaşınca ondan sonra bir şey bekleyeceksiniz. Şimdi orada istediğiniz en üst düzey hocaları getirin antrenman ortamı, antrenman şartları veya herhangi bir aksesuar yoksa nasıl o çocukları geliştirebileceksin. Kesinlikle kulübümü kötülemek açısından söylemiyorum. Ben gerçekleri konuşuyorum. Bu anlamda burada bu altyapı tesisi biraz daha dikkate almamız lazım ki ben gençlerle arada bir maç yapıyorum. U21, U19’larla maç yapıyorum ki orada potansiyeli göreyim. Orada altyapı hocalarımız da çalışıyor. Ellerinden geleni yapıyorlar ama şartlar yeterli değil. Bu anlamda biraz daha geliştirmemiz lazım. Belki bir iki tane daha saha ilave edebiliriz. Altyapı tesisini yenilememiz lazım ki o gelen çocuklara orada formasyon anlamında bir şeyler verebilelim.” 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet