Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Elazığ'da

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, normalde bir araya gelemeyecek birçok çevrenin AK Parti’yi tek başına iktidar yapmamak için birleştiğini belirtti.

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Elazığ'da Güncel
Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz seçim çalışmaları kapsamında Elazığ’a geldi. Yılmaz, burada ilk olarak AK Parti Kadın Kolları’nın istişare toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Yılmaz, “Kadınlar yapılan hizmetin kıymetini çok daha iyi biliyorlar. Bunu özellikle belirtmek isterim. Elbette bütün insanlar biliyor ama hanımlar, kadınlar, hanımefendiler yapılan hizmetin değerini, önemini çok daha iyi anlıyorlar. Bu bakımdan bütün kadınlara şükranlarımızı sunuyoruz. AK Parti’nin yaptığı birçok politika aslında doğrudan ve dolaylı olarak kadınlara çok önemli faydalar getirdi. AK Parti, ‘Haydi kızlar okula’ dedi. AK Parti dar gelirli olan ailelerin kız çocuklarına şartlı nakit transferi verdi. Yeter ki bu çocuklar okula gitsin, ‘biz destek olacağız’ dedi. Bedava kitabından, kursundan, yatılı pansiyonuna ve okuma imkanlarına kadar. Bugün çok şükür kız çocuklarımızın okula gitme düzeyleri yukarı çıkmış durumdadır. Bu gelecek açısından çok önemlidir. Diğer taraftan yine istihdam açısından kadınlarımızın daha çok iş gücüne dahil olması, daha iyi iş imkanlarımı bulması bakımından da AK Parti’nin özel teşvikleri oldu” dedi.
 
“KADINLAR SİYASETTE DE DAHA ÇOK AKTİF”
Eğitimde, istihdamda yaptıklarının yanı sıra siyasette de artık kadınların çok daha aktif vaziyette olduğunu anlatan Başbakan Yardımcısı Yılmaz, “Bir defa dünyanın en güçlü kadın teşkilatlarından bir tanesi AK Parti kadın kollarıdır. Çok büyük bir teşkilatımız var. Çok fedakar üyelerimiz var. Gerçekten tüm dünyaya örnek olacak bir çalışma sergiliyorlar. Milletvekili sayımız her geçen dönem artıyor. Yerel yönetimlerde kadınlarımızın sayısı artıyor. Bütün bunlar gelecekte çok daha iyi bir noktaya yükselecek inşallah. Karar alma süreçlerine de kadınlarımız çok daha fazla dahil olacaklar. Bunlar doğrudan yaptığımız bir takım çalışmalardır. Bir de AK Parti’nin yaptığı ama kadınların hayatını daha çok etkileyen işler var” diye konuştu.
 
“HER AİLEYİ BİR UZMANA BAĞLAYACAĞIZ”
Bundan sonraki dönemde aileleri, daha önce aile hekimliğinde olduğu gibi birer sosyal hizmet uzmanına bağlayacaklarını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti: 
“Bunlar gelecek aileye bakacak. Yaşlı varsa onun durumuna bakacak, engellinin durumuna bakacak. Sağlık hizmeti alması gerekenlerin durumuna bakacak. Ailede işsiz bir genç varsa onu tespit edecek. Sosyal desteğe, yardıma ihtiyaca varsa aileyi destekleyecek. Başka kurumlara yönlendirmek gerekiyorsa, sağlık kurumlarına, iş bulma kurumlarına oralara bu uzmanımız vatandaşlarımızı yönlendirecek. Aile sosyal destek programımızı da önümüzdeki dönem çok güçlü bir şekilde hayata geçireceğiz.” 
  
“BU DÖNEM DAHA FAZLA EV ZİYARETLERİ YAPALIM”
Önlerinde bir hafta gibi bir süre kaldığına dikkat çeken Yılmaz, şunları söyledi: 
“Ben kadınların çalışmalarının ne kadar etkili olduğunu, ne kadar fedakar olduğunu çok iyi biliyorum. Bu bir haftayı çok iyi değerlendirelim. Kadınlar evlere girebiliyor, erkekler giremiyor. Siz evlere girebiliyorsunuz. Kaleyi içten fethetme imkanınız var, sizden bunu rica ediyoruz. Lütfen bu dönem daha yoğun ev ziyaretleri yapalım. Hemen selam verip geçmeyin. Şöyle bir oturun. Kafalarındaki soru işaretlerini dinleyin. Eleştirileri var ise eleştirilerini dinleyin ve onlara partimizin yaptıklarını, yapacaklarını güzel bir şekilde anlatın. İnanın sonuç çok farklı olur. Biz Bismillah diye başlamıştık. Şimdi son haftaya giriyorken diyoruz ki, ‘Tek başına iş başına’ inşallah. Değerli kardeşlerim bunun için de sizin duanıza ve desteğinize ihtiyacımız var. Daha yoğun gayrete ihtiyaç var. 7 Haziran’da yüzde 41 gibi yüksek bir oy aldık. Hiç az bir oy değil çok yüksek bu ama maalesef bu bizi tek başına iktidar yapmayı sağlamadı. Şimdi 1 Kasım’daki soru şudur; AK Parti iktidarına tek başına devam etsin mi etmesin mi? İnşallah devam edecek. Değerli kardeşlerim 18 eksik bir tanesini de Elazığ dan tamamlamak istiyoruz. El Aziz AK Parti misyonunu en iyi anlayan en çok sahiplenen illerimizden biridir. Gönlümce Elazığ’a ne yapsak azdır. Bugüne kadar Elazığ da çok sayıda çalışmalar yaptık.” 
  
“TEK BİR AMAÇLARI VAR AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLMASIN” 
Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, daha sonra Elazığ-Bingöl yolunda bulunan bir tesiste Elazığ’da yaşayan Bingöllüler ile bir araya geldi. Burada hemşehrilerine hitap eden Yılmaz, şu ifadelerde bulundu: 
“Birçok reformlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bütün bunları yapan AK Parti görüyorsunuz. Birbiriyle normalde bir araya gelemeyecek birçok çevre birleşmiş vaziyette ve bir tane dertleri var. Diyorlar ki bu Ak Parti bu ülkeyi çok büyüttü. Bu ülke çok güçlü hale geldi. 'Biz Türkiye'nin önünü nasıl keseriz. AK Parti'yi tek başına iktidar olmaktan düşürerek yaparız' diyor. Dolayısıyla bütün dertleri bütün senaryoları bunun üzerinedir. Son dönemde yaşanan provokasyonların da altında bu vardır. Tek bir amaçları var AK Parti tek başına iktidar olmasın. AK partiyi tamamen iktidardan uzaklaştıramayacaklarını biliyorlar.”

Ardından Akçakiraz Belediyesine geçen Yılmaz, Belde Belediye Başkanı Sebahaddin Kaya’dan bilgi aldı. Yılmaz, daha sonra ise Hıdır Baba Camisine geçerek, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde zırhlı polis aracının devrilmesi sonucu şehit olan Vedat Kılıçaslan’ın taziyesine katıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet