Narkotik köpeği 'Çivi' esrarı buldu, 4 şüpheli tutuklandı

Elazığ'da jandarma ekiplerinin Bingöl ve Malatya yollarında Narkotik köpeği 'Çivi' ile yaptığı çalışmada çanta ile teneke kutular içerisinde 20 kilo esrar ele geçirildi. Esrarlarla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Narkotik köpeği 'Çivi' esrarı buldu, 4 şüpheli tutuklandı Güncel
Edinilen bilgiye göre, Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Elazığ- Bingöl ve Malatya yolları üzerine uyuşturucu madde ile ilgili çalışma yaptı. Narkotik köpeği Çivi'nin de katıldığı çalışmada durdurulan otobüste arama yapıldı. Narkotik köpeği aramada çantaya tepki verdi. Jandarma ekipleri tarafından açılan çantanın içerisinde poşetler içerisinde 15 kilogram kubar esrar ile ruhsatsız tabanca çıktı. Valizin sahibi olduğu öğrenilen H.Y. gözaltına alındı.

Çalışmasına devam eden jandarma ekipleri bu kez içerisinde 3 kişinin bulunduğu otomobili durdurdu. Otomobilde bulunan yağ tenekelerinden şüphelenen jandarma ekipleri, narkotik köpeğinde tepki vermesi nedeniyle kutuları keserek açtı. Teneke kutulardan 5 kilo esrar çıktı. Şüpheliler E.Y., O.C. ve B.E. gözaltına alındı.

20 kilo uyuşturucu ve ruhsatsız silah bulunan çalışmada  4 şüpheli 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet