Anadolu Harputspor disiplin kuruluna sevk edildi

Anadolu Harputspor disiplin kuruluna sevk edildi Güncel
Anadolu Harputspor Kulübü yöneticilerinin, müsabakaya giderken gayri ciddi tavırları ve ardından medyaya verdikleri demeçler ile hiçbir destek alınmamış algısı yaratmalarının tüm spor camiasını derinden üzdüğünü ifade eden  Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin Şerifoğulları, yaşananların Elazığ adına kara propaganda olduğunu ve Anadolu Harputspor kulübünün, federasyon üyeliğinden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini söyledi.  
 
Türkiye Kadınlar 3. Lig 8. grupta mücadele eden 1955 Batman-Anadolu Harputspor futbol takımları Batman'da karşı karşıya gelmişti. Batman'ın 15-1 kazandığı karşılaşma sonrası Anadolu Harputspor futbol takımının başkanı Salih Tönen'in parasızlık ve yokluktan rakip takımın formaları ile maça 9 kişi çıktıklarını ifade etti. Tönen'in açıklamalarının medyada yer almasının ardından Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Şahin Şerifoğulları açıklama yaptı. Şerifoğulları, “Ulusal medya boyutuna kadar taşınan bu tür haberler, şehrin tanıtımını olumsuz yönde etkilemektedir. Anadolu Harputspor kulübünün, lisans işlemlerini tamamlamadan, müsabakaların oynanması için olmazsa olmaz materyallerden biri olan formasını tedarik etmeden Batman’a müsabakaya gitmiş olması çelişkiden öte bir şey değildir. Spor müsabakasından çok gezinti amacı taşıyan bu olay sonucunda şehrimizin ve sporumuzun gelişimine gölge düşürülmüştür. Haberde ismi geçen kulüp yöneticilerinin yaptıkları açıklamalar spor ahlakına ve etik spor yöneticiliğine uymamaktadır" dedi.
 
“KATILIM BEDELLERİNİ BELEDİYE, DEPLASMAN GİDERLERİNİ VALİLİK KARŞILAMIŞ”
Anadolu Harputspor'a verilen desteklerle ilgili detaylı açıklamada yapan Şerifoğulları, şunları kaydetti: 
“Bilindiği üzere Elazığ Valiliğimizin öncülüğünde İl Özel İdaresi bütçesi ile sezon öncesi federasyonumuza bağlı tüm spor kulüplerine gerekli olan spor malzemeleri dağıtılmış olup Anadolu Harputspor Kulübü de bu malzemelerden faydalanmıştır. Yine Federasyonumuzun talebi üzerine futbol kulüplerimizin Türkiye Futbol Federasyonu’na yatırılması gereken liglere katılım bedelleri Elazığ Belediyemiz tarafından karşılanmış olup yine bu kulübümüz bu destekten de faydalanmıştır. Anadolu Harputspor Kulübünün deplasmana giderken talep ettiği araç ve yakıt sorunu, Valimize yapılan ziyaret neticesinde çözüme kavuşturulmuş ve konaklama ile diğer giderler ise Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanarak ismi geçen kulüp Batman deplasmanına hiçbir masraf yapmadan gidip dönmüştür. Sporun gelişimine yönelik bu destekleyici unsurlar karşısında, Anadolu Harputspor Kulübü yöneticilerinin, müsabakaya giderken gayri ciddi tavırları ve ardından medyaya verdikleri demeçler ile hiçbir destek alınmamış algısı yaratmaları tüm spor camiamızı derinden üzmüştür. Yaşananlar ilimiz adına kötü bir tanıtım, aynı zamanda kara propagandadır. İlimiz adına yapılan bu tür kötü tanıtımlara şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da izin vermeyeceğimizi belirtir, Anadolu Harputspor Kulübünün, federasyonumuz üyeliğinden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.”
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet