Minik Parmaklara Başkan Yanılmaz’dan katılım belgesi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, EBEGEM bünyesinde açılan ''Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor'' projesi kapsamında eğitim alan çocuklara Katılım Belgelerini verdi.

Minik Parmaklara Başkan Yanılmaz’dan katılım belgesi Güncel
Microsoft Türkiye, Finansbank ve Habitat ve EBEGEM işbirliğiyle açılan ''Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor'' projesiyle, 8-12 yaş aralığında, 18 çocuk, 16 saatlik “Kodu Programlama Dili” eğitimini tamamladı. 

Çocukların programcılıkla tanışarak, bilgisayar becerilerini geliştirmeleri, bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesi ve kod okuryazarlığı bilincinin oluşturulması hedefiyle düzenlenen eğitime katılan çocuklar, verilen eğitimle kendi oyunlarını yazma becerisi kazanmanın mutluluğunu yaşadılar.

Düzenlenen törende çocuklara Katılım Belgelerini veren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, çocuklarla sohbet ederek, onlardan hedeflerini büyük tutmalarını istedi.

BAŞKAN AMCALARINDAN, ÇOCUKLARA NASİHAT “KENDİNİZE GÜVENİN VE ÇOK ÇALIŞIN”
Çocuklardan aldıkları eğitimlerle kendilerini geliştirerek, hem ailelerine, hem de ülkelerine faydalı birer birey olmalarını isteyen Başkan Yanılmaz, “Geleceğin cumhurbaşkanları, başbakanları, bakanları, milletvekilleri, belediye başkanları belki de sizlerin arasından çıkacaktır. Bunun için çok planlı programlı çalışmalısınız. Başkalarının izinden değil, kendi plan ve programımızı yaparak, çizdiğimiz yoldan ilerlemeliyiz. Bunu yaparken de kendinize güvenmenizi istiyorum” diye konuştu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet