AK Parti Elazığ milletvekilleri mazbatalarını aldı

1 Kasım seçimlerine AK Parti'den seçilen milletvekilleri Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı mazbatasını aldı.

AK Parti Elazığ milletvekilleri mazbatalarını aldı Siyaset
Elazığ Adliye Sarayı Konferans Salonu'nda AK Parti'den Elazığ milletvekili seçilen Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkkapı için mazbata töreni düzenlendi. Törende AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze bir konuşma yaptı. Gürgöze; "1 Kasım’da partimize karşı halkımızın göstermiş olduğu teveccühten dolayı halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Elazığ’da ve Türkiye'de demokrasi şöleni sayılabilecek bir seçim gerçekleştirdik. Partimiz hem Elazığ’da hem Türkiye’de çok büyük bir başarı göstererek Türkiye’de tek başına iktidar her iki kişinden birini, Elazığ'da da her 3 kişiden 2 kişinin oyunu almak suretiyle 4 arkadaşımızı siz değerli halkımızla birlikte bugün itibariyle Ankara’ya göndermiş bulunmaktayız. Bugünden itibaren milletvekillerimiz inşallah 568 bin kişinin milletvekili olarak Ankara’da ilimizi temsil edeceklerdir" dedi.
 
İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mehmet Arı'dan mazbatasını alan milletvekili Tahir Öztürk, Elazığ halkına teşekkür ettiğini söyledi. Öztürk, "Şunu bilin ki biz milletvekilleri olarak sadece Ak Parti milletvekilleri değil, tüm Elazığ’ın milletvekili olarak göreve başlayacağız" diye konuştu.
 
Mazbatasını alan milletvekili Metin Bulut ise, bu görevin onurlu olduğunu söyledi. Bulut, "Bunun bilincindeyiz. Mazbatalar bizim resmi sorumluğu yüklendiğimiz belgelerdir. Mazbatayı alırken her şey başlıyor. Artık bizler bu saatten sonra siyasi bir partinin milletvekilleri değiliz. Zaten mazbatalar da 26. dönem Elazığ milletvekili yazıyor. Bizler de 568 bin Elazığlı vatandaşımıza 4 milletvekili kardeşimizle birlikte elimizden geldiğince en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız" şeklinde konuştu. 
 
2. Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ali Ertan'dan mazbatasını alan milletvekili Ömer Serdar, demokratik katılımın en yüksek olduğu bir seçim olduğunu söyledi. Serdar, "Bu seçimler gerek Elazığ’da ve Türkiye’de, Türkiye toplumunun katılım itibariyle, sonuçları itibariyle demokrasiye bağlılığın çok açık göstergesidir. Çünkü hiçbir Avrupa ülkesinde bu kadar yüksek bir katılım göremezsiniz. Bu da Türkiye toplumunun demokrasiye bağlılığının gerçekten önemli bir göstergesi. Toplum istediği zaman sorunu kendi yöntemleriyle ve kendi katılımıyla çözebiliyor. Zaten bizim arzu ettiğimiz şey de demokratik süreçlere tüm sosyal katmanların aynı şekilde karar süreçlerine katılmasıdır" dedi. 
 
İl Seçim Müdürü Murat Sağlam'dan mazbatasını alan milletvekili Ejder Açıkkapı'da konuşmasında, "Yüce milletimizin ve hemşehrilerimizin bize yüklediği bu ulvi sorumluğu inşallah layıkıyla yerine getirebilmenin mücadelesini vereceğiz. Elazığ’daki 568 bin kardeşimize, 78 milyonun sorumluluğu altında bir hizmet mücadelesi vereceğiz" ifadelerini kullandı. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet