Suriyeli ailelere soba ve battaniye yardımı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) yardımseverler tarafından bağışlanan 550 adet battaniye ve 100 adet sobayı Elazığ’da bulunan Suriyeli aileye dağıttı.

Suriyeli ailelere soba ve battaniye yardımı Güncel
İHH Elazığ Şubesi tarafından Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Elazığ’da yaşayan Suriyelilere kışlık yardım yapıldı. Şuana kadar Suriyeli ailelere destek amacıyla nakdi olarak 150 bin lira verilirken, kış öncesi de 550 adet battaniye, 100 adet soba ve çeşitli ev ihtiyaçları dağıtıldı. İHH Elazığ Şube Başkanlığı Mülteci Birim Sorumlusu Rüstem Susalan yapılan yardımlarla ilgili bilgi verdi. Bugüne kadar gelen mültecilere 150 bin lira nakit yardım verildiğini aktaran Susalan, ”Bugün itibariyle de 550 battaniye ve gelen 100 adet sobayı mülteci kardeşlerimize dağıtmaya başladık. Mülteci kardeşlerimize ensar olma görevini üstleniyoruz. Muhacir kardeşlerimiz kış günlerinin geldiği şu dönemde bayağı bir zorluklar içerisinde bulunmaktalar. Bazı evlere girdiğimizde çok vahim durumlar ile karşılaşmaktayız. Bu evlerde bir battaniye ve küçük bir tüpten başka bir şeyin olmadığını görmekteyiz” dedi.
 
Susalan, ailelere, battaniye ve  soba dağıtımında kendilerine destek olan ve yardım ulaştıran hayırseverlere de teşekkür etti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet