Elazığ’da Ağız ve Diş Sağlığı haftası kutlandı

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen programla, “16-22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” kutlandı.

Elazığ’da Ağız ve Diş Sağlığı haftası kutlandı Güncel
Yeni açılan ve bu sene ilk öğrencilerini alan Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı Kutladı. Fırat Üniversitesi konferans salonunda yapılan programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Diş Hekimi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilyan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
 
Programın açılış konuşmasını yapan Doğan, kendisi için çok önemli bir gün olduğunu söyledi. Herkesin için ilklerin yaşadığı bir gün olduğunu vurgulayan Yaşar Doğan “Benim açımdan bakacak olursak 1 yıl önce atanmış olduğum ve kurucusu olduğum bu fakültenin dekanı olarak 1 yıl içerisinde eğitime başlamak benim için büyük bir gurur kaynağıdır. Öğrencilerimiz, üniversitemiz ve öğretim üyeleri açısından bakacak olursak 40 yıllı köklü bir üniversitenin önemli bir fakültesi bugün eğitime adamış olan fakültenin ilk yılını burada kutlamış olmaktayız. Öğrencilerimiz ne kadar mutlu ve gururlu olsa yeridir. Fakat bu gurur hiçbir zaman sizi kötü yola değil de iyilik, güzellik yolunda sizi her zaman heyecanlandırmalıdır ve çalışma şevkini aşılamalıdır. Bugün burada beyaz önlüklerinizi giyeceksiniz. Allah’ın yarattığı en güzel varlık olan insana hizmet edeceksiniz. Beyaz önlük giymek güzel bir ritüeldir. Ama bu önlükleri ritüel olmaktan ziyade beyaz önlüğün temizliğin, güzelliği ve dürüstlüğün sembolü olduğunu hiçbir zaman unutmayınız” dedi. 
 
“BİRÇOK İLKİ GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”
Bugün kendileri için anlamlı bir gün olduğunu belirten rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, “Gerçekten yıllardan beri bölge üniversitesi olan, bölgede birçok ilki gerçekleştiren, bölgeye gerçekten ışık saçan şuanda Türkiye’de bulunan batısıyla, doğusuyla birçok üniversitenin çekirdeğini oluşturan öğretim üyesi elemanıyla, teknik desteğiyle Fırat Üniversitesi birçok ilki gerçekleştirmiştir. Bizim de bu birçok ilke bazı ilkleri ilave etmemiz gerekiyordu. Bu ilklerden biride geldiğimizden itibaren ilk hedefe koyduğumu fakültelerden biride Diş Hekimliği Fakültesiydi. Uzun uğraşmalar sonucu diş hekimliği fakültesini ilk defa Fırat Üniversitesine kazandırmış bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ilkte yetmez. Yine aynı dönemde izni alıp, Bakanlar Kurulunun kararı yayınlandıktan sonra 10 ayda yeterli sayıda öğretim görevlisi kazandırmakta yine bir ilkti. Bu yine yetmez. Bir yıl için de yaklaşık alet, edevatını tamamlayıp eğitime başlamakta yine bir ilkler arasındadır. Bunun için gerçekten Fırat Üniversitesinde kim ne derse desin birçok ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet