Elazığlılar yeni hükümeti değerlendirdi

Elazığ’daki iş çevreleri ve vatandaşlar yeni kurulan hükümetten bölgeye müjde vermesini beklediklerini kaydetti.

Elazığlılar yeni hükümeti değerlendirdi Siyaset
Elazığ’daki iş çevreleri ve vatandaşlar, yeni kurulan hükümetten beklentileri ile ilgili İHA’ya açıklamalarda bulundu. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı İdris Alan, Türkiye, bölge ve Elazığ’ın ciddi sorunlarının ve beklentilerinin olduğunu kaydederek, “Bölgemizin birbirinden değerli iki bakanı var. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Bunlar bölgemizin sorunlarını çok iyi bilen değerli bakanlarımızdır. Bakanlarımızın ortak bir şekilde bölgemizin ve ilimizin sorunlarını çözeceklerinden hiçbir şüphemiz ve tereddüdümüz yok. Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıoğlu’nun öncülüğünde de programımızı açıkladık. İlk 100 gün içerinde hükumetten beklentilerimizi geniş yelpazede basına verdik. Bir an önce hükumetin icraatını yerine getirip, 2023 vizyonuna uygun bir şekilde hareket etmesini bekliyoruz. Etrafımızdaki ateş çemberlerini de televizyondan izliyoruz. Rusya’daki, Suriye’deki ve Irak’taki sıkıntılar ülkemizi de ciddi bir şekilde ilgilendiriyor. Burada hükumetin kurulması da çok önemliydi. En azından ülkede istikrar ve tek başlılık var” dedi.
 
“ÖNEMLİ OLAN ÜLKENİN İSTİKRARLI OLMASI”
Türkiye’de son zamanlarda yaşanan siyasi ve ekonomik istikrarsızlık ile terör olaylarının ciddi sıkıntılara neden olduğunu anlatan Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Cemil Erdem ise, “Ama 1 Kasım’da yapılan seçimlerden sonra Türkiye bir istikrar geleceğini vaat ediyor. Çünkü tek aşına bir hükumet kurulması ülke açısından güzel bir şey. Bu da sevindiricidir. Dün açıklanan bakanlar kuruluna sevindik ancak ilimize 2002’den beri bakanlık verilmemesi bizleri üzüyor. Çevre illerimiz de her zaman bakan çıktı ama bizim ilimizde her ne nedense bir bakan çıkmaması gerçekten üzücü. Yüzde 67 oy vermemize rağmen bir bakanımızın olmasını canı gönülden arzulardık ama maalesef olmadı. Önemli olan ülkenin istikrarlı olması, ülkenin kalkınması ve büyümesidir” diye konuştu.
 
VATANDAŞ İŞ ALANLARININ GENİŞLEMESİNİ BEKLİYOR
Elazığlı Hayrettin Dağ ise hükümetin kurulmasını büyük bir sevinçle karşıladıklarını belirterek, “Hükümetimiz kurulmasaydı, borsa, terör olayları gittikçe artacaktı. Borsa düşecekti. Hükümetin şimdi Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerine bir can suyu vermesi lazım. İş sahaları açması lazım” ifadelerinde bulundu. 
 
Yeni kurulan hükumetin hayırlı olmasını dileyen esnaf Sebahat Kaya ise, “Biz istedik bu seviyeye getirdik. Onların da bizlerin isteğini yerine getirmesini istiyoruz. Önce söz veriyorlar, sonra bizleri unutuyorlar. Bu durum bundan sonra olmasın” dedi. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet