HÜDA PAR İl yönetiminden Yanılmaz'a ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaşanan terör olaylarını değerlendirerek, “Bu ülkenin birliğinden beraberliğinden yana tavır koyduğumuzda, bu ülkede çok şey değişecektir. Yaşanan bu süreç, biraz da tarafların belirlendiği bir süreçtir. Kim kimden taraf, kim kimin yanında, kim kiminle birlikte ortaya konacaktır ve inanıyorum ki Türkiye bu süreci atlatacaktır. Zira siyasi irade, askeri irade ve emniyet teşkilatımız Türkiye’nin huzur ve güvenine giden yolda, bütün engelleri kaldırmak noktasında birleşmiştir” dedi.

HÜDA PAR İl yönetiminden Yanılmaz'a ziyaret Güncel

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Said Şahin ve HÜDA PAR Elazığ İl yönetimi, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Elazığ’da bulunduklarını belirten HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Said Şahin, sosyal ve siyasi sorumluluk sahibi kişiler olarak bir araya gelerek, fikir alış-verişinde bulunmak istediklerini söyledi. Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı sürecin yanı sıra toplumun içinde bulunduğu koşulların da kendileri için önem taşıdığına dikkat çeken Şahin, “Meydanlarda oluşumuz biraz da toplumsal yaşam noktasında bir farkındalık oluşturmaktır. Gençlerimiz inançlarından uzaklaşıyor, aile yapımız bozuluyor, suç oranları artıyor. Toplumsal yozlaşma, ister istemez siyasi yapıya da yansıyor” diye konuştu.

“BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YEYİZ”
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise “80 milyon insanın her birinin kendi kimliğiyle, kendi inancıyla, kendi ırkıyla, kendi mezhebiyle biz Türkiye’yiz. Bu ülkede 80 milyon insanın huzur ve güven içinde yaşamasını temin edecek adımlar atılması gerekir. Bunun için de hoşgörü ve karşılıklı iyi niyet önemli, saygı ve birbirimizi kabullenmemiz önemli” diye konuştu.

“YAŞANAN SÜREÇ, TARAFLARIN BELİRLENDİĞİ SÜREÇTİR”
Türkiye’de yaşanan terör olaylarına dikkat çeken Başkan Yanılmaz, “Ankara’da yaşanan terör eylemine üzülmemek mümkün değil. Diyarbakır Sur’da, Silopi’de, Cizre’de, Nusaybin’de yaşananlara üzülmemek mümkün değil. Bu kanayan yaranın durması lazım. Suriye’de yaşananlara üzülmemek mümkün değil. Oradaki kardeşlerimizin içinde bulunduğu acıyı hissetmemek mümkün değil. Muhabbetten, sevgiden ve bu ülkenin birliğinden beraberliğinden yana tavır koyduğumuzda çok şey değişecektir. Çünkü bu süreç, biraz da tarafların belirlendiği bir süreçtir. Kim kimden taraf, kim kimin yanında, kim kiminle birlikte ortaya konacaktır ve inanıyorum ki Türkiye bu süreci atlatacaktır. Hem Sayın Cumhurbaşkanımız, hem Sayın Başbakanımız, hem siyasi irade, hem askeri irade, hem de emniyetimiz, Türkiye’nin huzur ve güvenine giden yolda bütün engelleri kaldırmak noktasında birleşmiştir. Önemli olan sivil vatandaşlarımızın bundan zarar görmemesidir. İnşallah bu süreçte bitecek ve bu ülkede farklı düşüncelere sahip olan insanlar huzur içinde yaşamlarını sürdürecekler” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet