Tuhafiyeciler Odası ve İş-Kur arasında protokol

Elazığ Tuhafiyeciler Odası ve İŞ-KUR arasında KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü imzalandı.

Tuhafiyeciler Odası ve İş-Kur arasında protokol Güncel

İmza törenine Elazığ Esnaf Sanatkarlar Birliği Başkanı Cemil Erdem, İŞ-KUR İl Müdürü Abdullah Balcı, Elazığ Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mitat Ulaş ve Bakırcılar ve Züccaciyeciler Esnaf Odası Başkanı Alaaddin Tanyıldızı katıldı.

BAŞKAN ULAŞ: “ PROTOKOL İLİMİZE HAYIRLI OLSUN”
Törende konuşan Elazığ Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mitat Ulaş, Odasının girişimcilik eğitimlerinin devam ettiğini belirterekKOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü hayırlara vesile olmasını diyerek açıklamasına şu ifadelere yer verdi:

“Elazığ Tuhafiyeciler Odası olarak göreve geldiğimiz itibariyle yapmış olduğumuz hizmetler arasında yer alan girişimcilik eğitimlerin tekrar başlatmak üzere İŞ-KUR Müdürlüğümüzle protokol imzalayarak eğitimlerimize yeniden başlayacağız. Tuhafiyeciler Odası olarak göreve geldiğimizde önem verdiğimiz değerlerden olan Girişimcilik Eğitimlerinin 7. aşamasını İŞ-KUR İl Müdürümüz Abdullah Balcı ve KOSGEB İl Müdürümüz Mehmet Cüreoğlu ile istişare sonucunda İŞKUR ortaklı eğitimimiz başlayacak. İŞ-KUR İl Müdürlüğüyle imzaladığımız protokolle 4 grup halinde 100 kişiye eğitim vereceğiz. Girişimcilik kurslarımızdan faydalanacak kardeşlerimiz devletimiz desteğiyle 9 günlük eğitimlerde ücret alacaklar. Bu bağlamda Tuhafiyeciler Odası Başkanı olarak İŞ-KUR İl Müdürümüz Abdullah Balcı, KOSGEB Müdürümüz Mehmet Cüreoğlu ve bizi hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmayan Esnaf Odaları Birlik Başkanı Cemil Erdem’e teşekkür ediyorum. İmzalayacağımız protokol odamıza, ilimize ve ülkemize hayırlara vesile olur. Değerli basın mensupları çalışmalarımızda hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmıyorsunuz sizlere de teşekkür ediyorum” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı ise “İŞ-KUR Kurumu olarak girişimcilik eğitimi programları ile kendi işini kurmak, geliştirmek isteyen herkese iş fikirlerini nasıl geliştirebileceklerini anlatacağız. Bunun yanı sıra pazar araştırmalarını nasıl yapacaklarını, pazarlama, üretim, yönetim, finansal planlamalarını ve iş planlarının nasıl hazırlanacağı hususunda eğitimler vereceğiz. Programı başarı ile tamamlayanlara katılımcılara belge vererek KOSGEB’ten hükümetimizin geç girişimlere 50 bin liralık hibe ve 100 bin liralık faizsiz kredi desteğinden yararlandırılmalarını sağlıyoruz. Protokole büyük katkısı olan Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür ettiğini” söyledi.

Elazığ Esnaf Sanatkarlar Birliği Başkanı Cemil Erdem’de Protokolün hayırlı olmasını dileyerek girişimcilik eğitimleri yapıldıkça Esnaf Sanatkarlar Birliği olarak çok sevindiklerini belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Devletimizin girişimcilere verdiği destek bizleri çok sevindiriyor. Esnaflar bacasız fabrikalardır. Elazığ’ın ekonomisini güçlendirmek için birlik beraberlik içinde olacağız. Elazığ’ın büyümesi kalkınması içinde elimizden geleni yapıyoruz. İlimizin kalkınması için teşvikte 4 sıradan 6 sıraya çıkarılması için her platformda dile getiriyoruz. Protokolle katkı sağlayan İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür ediyorum Protokol ilimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet