Vali Zorluoğlu'ndan Ulukent mahallesine ziyaret

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Ulukent Mahallesini ziyaret ederek mahalle sakinleri ile sohbet edip sorunlarını dinledi.

Vali Zorluoğlu'ndan Ulukent mahallesine ziyaret Güncel

Vali Zorluoğlu Ulukent Mahallesine gelişinde Mahalle Muhtarı Ayhan Atlan ve mahalle sakinleri tarafından karşılandı.

Mahallenin tarihçesi ve konumu hakkında Mahalle Muhtarı Ayhan Atlan’dan bilgi alan Vali Zorluoğlu Hüseynik’in adının Harput kadar bilindiğini ve adının türkülere yansıdığını söyledi.

Vali Zorluoğlu : Harput ve Hüseynik Bir Bütünün Parçasıdır

Vatandaşların çeşitli konulardaki taleplerini dinleyen ve bu taleplerin çözüme kavuşturulmasına dair ilgili kurumlar ve Elazığ Belediyesi ile görüşeceğini kaydeden Vali Zorluoğlu şunları söyledi “Talep ettiğiniz mahallede imar düzenlemesinin yapılması, asfalt, kaldırım ve parke taşı ile sokak aralarının yenilenmesi gibi konuları Belediyemiz ile görüşeceğim.  Hüseynik tarihi bir yerleşim yeridir. Türkülere konu olmuş bir adı bulunmaktadır. Bu sebeple adı ülkemizde Harput kadar bilinmektedir. Harput ve Hüseynik tarihsel olarak mütemmim biz cüzün, bir bütünün iki ayrılmaz parçasıdır. Hüseynik tarihi dokusu ve güzellikleri ile Elazığ’a değer katan bir yerdir. Bu sebeple korunması ve geliştirilmesi gerekmektedir”.

Mahalle Muhtarı Ayhan Atlan ve mahalle sakinlerinin çeşitli konulardaki taleplerini dinleyen Vali Zorluoğlu daha sonra mahalleden ayrıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet