Vali Zorluoğlu öğrencilerle buluştu

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Fırat Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde düzenlenen bir söyleşi programına katıldı ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Vali Zorluoğlu öğrencilerle buluştu Güncel

Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nün tecrübe paylaşımları ve söyleşi programının konuğu Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu oldu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Sabri Ülgener Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ,  İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Çakar, Kamu Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Çakar, her yıl benzeri etkiliklere ev sahipliği yaptıklarını belirterek, amaçlarının tecrübe paylaşımları sağlamak olduğunu söyledi.

Kamu Yönetimi bölümünde eskiden ağırlıklı erkek öğrencilerin olduğunu şu anda öğrencilerin önemli bir kısmının bayan olmasının önümüzdeki yıllarda kamu yönetiminde kadın yönetici sayısının artışı anlamına geleceğini kaydederek sözlerine başlayan Vali Zorluoğlu ise programın kendisini çok mutlu ettiğini, öğrencilerle bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Sözlerine kendisini ve eğitim hayatını anlatarak başlayan Vali Zorluoğlu, okul hayatı ve mezuniyeti, kaymakamlık stajı dönemi, ilk görev yeri olan Gülnar Kaymakamlığı, 4 yıl görev yaptığı Bingöl Genç Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı ile Çevre Şehircilik Bakanlığındaki görev ve çalışmaları ve son olarak Elazığ Valiliğine atanma sürecini anlattı.

Soru cevap şeklinde süren programda daha sonra Vali Zorluoğlu öğrencilerin ağırlıklı olarak ülkemizin kamu idaresi olmak üzere çeşitli konulardaki sorularını cevaplandırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet