Mücahit Yanılmaz İmam Hatiplilerle buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ konulu söyleşi programına konuk oldu.

Mücahit Yanılmaz İmam Hatiplilerle buluştu Güncel

Okul Müdürü Ekrem Onhan yaptığı açıklamada, programa katılımlarından dolayı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, “Millete memlekete hizmeti ibadet sayarak, aşkla hizmet eden, İmam Hatip Lisesi’nde okuyan siz gençlerimize İmam Hatipli olmanın ayrıcalıklarını bizimle paylaşacak olan Kıymetli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilerin yoğun sevgisiyle karşılanan Başkan Yanılmaz ise yaptığı konuşmada, “Bugün, bu okulun kapısından girdiğimde duyduğum heyecanı hiçbir yerde hissetmediğimi sizinle paylaşmak istiyorum. Bu kapıdan girdiğimde öğrencilik yıllarıma döndüm. Bizim o gün sahip olduğumuz imkanlar, sizin bugün sahip olduklarınızla kıyaslanamaz. Biz bir sınıfta 80 küsur kişi eğitim alırdık, geç kalan dersi ayakta dinlerdi. O günün şartlarıyla bugünün olanakları çok farklı. Sizler bizlerden çok daha şanslısınız, inanıyorum ki bu sıralardan Türkiye’yi idare edecek, Türkiye’yi yönetecek, bu ülkeyi en üst düzeyde temsil edecek birçok öğrenci çıkacaktır” diye konuştu.

Dünyanın pek çok noktasında ve Suriye’de yaşananlara dikkat çeken Başkan Yanılmaz, “İnancımız gereği dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman kardeşimizin uğradığı zulüm, bizimde canımızı yakar. Suriye’de, Filistin’de, Irak’ta inançlı insanların uğradığı zulümlere karşın, onların kurtuluşu için bizler inançlı insanlar olarak daha çok çalışmalıyız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet