Sevcan Zorluoğlu şehit aileleriyle bir araya geldi

8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle düzenlenen bir programla Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nun Eşi Sevcan Zorluoğlu şehit aileleriyle bir araya geldi.

Sevcan Zorluoğlu şehit aileleriyle bir araya geldi Güncel

Şehit eşleri, anneleri ve aileleri ile 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle bir araya gelmek, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla tertiplenen program Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

Programa Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nun Eşi Sevcan Zorluoğlu, Vali Yardımcıları ve Kaymakamların Eşleri, protokol üyelerinin eşleri ile şehit yakınları katıldı.

Kuranı Kerim okunması ve dua edilmesi ile başlayan programda daha sonra bir konuşma yapan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nun Eşi Sevcan Zorluoğlu, şehitliğin dinimizde en yüce makamlardan biri olduğunu söyledi.

Sevcan Zorluoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Şehitlerimizin çok kıymetli anneleri, eşleri, çocukları ve değerli katılımcılar, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle şehitlerimizin bizlere emaneti olan anneleri ve eşleri için düzenlemiş olduğumuz bu programa hoş geldiniz. Ülkemizin, milletimizin terörle yoğun bir şekilde mücadele ettiği bu günlerde, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü şehitlerimizin anneleri, eşleri ve çocukları ile birlikte geçirmenin çok anlamlı olacağını düşünerek bu programı organize ettik. Bugün sizlerle daha yakından tanışmak, sohbet etmek, sorunlarınızı dinlemek ve sıkıntılarınız paylaşmak imkânı bulacağız. Bu vesileyle vatanın bekası, milletimizin birliği ve dirliğinin muhafazası için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.

Şehitlik hakka yürümenin en güzel şeklidir ve peygamberlikten sonra en yüksek manevî makamdır. Bu mukaddes topraklarda yaşamanın ve huzur içerisinde olmanın bedeli maalesef hep ağır olmuştur. Bu memleketin şanını, şerefini, haysiyetini onurunu ayakta tutmak büyük fedakârlıklar yapılarak, binlerce şehit verilerek sağlanabilmiştir. Şehitlerimiz ve değerli aileleri şundan emin olsunlar ki uğruna canlarını feda ettikleri değerler, bayrak, namus ve din sıkı sıkıya korunmaya ve dimdik ayakta kalmaya devam edecektir. Şehitlerimiz ve onların değerli ailelerine söz veriyoruz, güvenlik güçlerimiz, askerlerimiz, polislerimiz bugün olduğu gibi, yarın da bu kutsal vatanı canları pahasına muhafaza etmeye devam edecekleridir.

Kadın yeryüzünde zarafetin, şefkatin, merhametin, fedakârlığın, sevginin ve sadakatin timsalidir. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var demiyoruz, her başarılı erkeğin yanında bir kadın vardır düşüncesindeyiz.

Kadınların eğitim seviyeleri arttıkça, istihdama ve iş gücüne katılımı çoğaldıkça, siyasette ve bürokraside daha çok yer aldıkça birçok sorunun daha rahat çözülebileceğine inanıyorum.

Bu duygularla tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Aziz şehitlerimizi tekraren rahmetle ve şükranla anıyorum. Programa katılıp bizleri onurlandıran şehit yakınlarımız, annelerimize ve eşlerine çok teşekkür ediyorum”.

Programda daha sonra İlahiyatçı Mevlüde Uçar tarafından şehitlik ve İslam’da şehitliğe verilen değer konulu bir konuşma yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet