Sebzehali esnafıyla istişare toplantısı

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Sebze Halini ziyaret ederek, Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Resul Kırılmaz ve Dernek Üyeleriyle hal esnafının sorunlarını istişare etti.

Sebzehali esnafıyla istişare toplantısı Güncel

Sebze Halinde bulunan Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği’ni ziyaret ederek, burada Dernek Başkanı Resul Kırılmaz ve Dernek  yöneticileriyle görüşen Başkan Alan, Elazığ TSO’nun 6. Meslek Grubunu oluşturan yaş sebze ve meyve komisyoncuları grubundan seçilerek Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ifa ettiğini söyledi. Başkan alan makamların sorumluluk ve vebal duyguları içerisinde doldurulması gerektiğine işaret ederek “Makam ve mevkilerin geçici Allah rızasının kalıcı olduğuna inanan insanlarız. Bu nedenle ilimizin ve üyelerimizin her türlü sorununu çözme noktasında talep makamı olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya devam ediyoruz. Bugün de sizlerin daveti üzerine sorunlarınızı istişare etmek için buradayız. Esnafımızın sorun ve beklentileri hangi makamı ilgilendiriyor ise biz Oda olarak esnafımızın ve üyemizin sesi olarak bu talep ve beklentileri ilgili tüm mercilere en hızlı şekilde ulaştırmanın gayretindeyiz. Ben bu düşüncelerle Sayın Dernek Başkanımız ve Üyelere tüm hal esnafının sorunlarıyla yakından ilgilendikleri için teşekkür ediyor, bu toplantı da çıkacak sonuçlar doğrultusunda Oda olarak her türlü girişimi başlatacağımızı bilgilerinize arz ediyorum” dedi. 

KIRILMAZ: Hal Esnafı Ekonomik Olarak Zor Günler Geçiriyor

Elazığ Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Resul Kırılmaz da yaptığı açıklamada Sebze Hali Esnafı olarak ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Başkanım öncelikle sizleri bugün aramızda görmekten Elazığ TSO Başkanlığı görevine seçilmenizin ardından bir yıl içerisinde iki kez bizlerle bir araya geldiğiniz ve sorunlarımızla ilgilendiğiniz için teşekkür ediyoruz. Sayın Başkanım Hal esnafı ekonomik olarak gerçekten zor günler geçirmektedir. İlimizde çok yaygın hale gelen ve ulusal markaların zincir mağazalarını oluşturan firmalar yaş sebze ve meyvelerini Elazığ halinden değil il dışından getirmektedir. Elazığ piyasasının çok büyük bir kesimine hitap eden bu mağazaların alımlarını dışarıdan yapması Elazığ Halini bitme noktasına getirmiştir. Haldeki esnaf arkadaşlarımız Belediyeye olan mevcut kira ve rüsum aidatlarını dahi ödeyememekte ve zor durumda kalmaktadırlar. Hal esnafı olarak öncelikle Elazığ’a dışarıdan gelen yaş sebze ve meyveyle ilgili çok sıkı bir denetim uygulaması yapılmasını bekliyoruz. Bu düşüncelerle ziyaretiniz ve ilgiliniz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet