Necmettin Erbakan anıldı

Elazığ'a  gelen Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ve beraberindekileri, havaalanında Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Temsilcisi Haluk Arslan, yönetim kurulu üyeleri, gençlik teşkilatı ve çok sayıda gönüllüler karşıladılar. 

Necmettin Erbakan anıldı Güncel

Elazığ Belediyesini de ziyaret eden Erbakan Vakfı Genel Baskanı Dr. Fatih Erbakan’a Çeşitli hediyelerin de verildiği Elazığ belediyesinde sıcak ilgi ve alaka gösterildi. 

Elazığ belediyesinin misafirlere ve yönetim kuruluna verdiği akşam yemeğinden sonra Kültür Park Mamurat-ül Aziz Konferans Salonu’a geçildi.  

Mamürat-ül Aziz Salonu, salonun  girişini  ve dışını hınca hınç dolduran bir kalabalığın arasından salona zorla girilebildi. Düzenlenen programa Erbakan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Altunöz, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AKP milletvekili Ömer Serdar, AKP İl Başkanı Ramazan Gürgöze, İlçe Belediye Başkanları, Memur Sen İl Temsilcisi Murat Ergen, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi, Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Murat Taşkın, Park Yirmi Üç AVM Sahibi Rıfat Yumakgil, Erbakan Vakfı Malatya Şube Başkanı Mücahit Erbakan, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şube Başkanı Ömer Çöteli, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 

Proğram, İstiklal marşı ve Ömer Gülerses’in Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Açılış konuşmasını Erbakan Vakfı Elazığ Şube Başkanı Haluk Arslan yaptı. Arslan konuşmasına salonun içini ve dışını dolduran kalabalığa teşekkürlerini ileterek başladı. Erbakan’ın önemli bir dava adamı adamı olduğunu anlatan Arslan, Erbakan’ı anmak ve anlamak için programı düzenlediklerini ifade etti. 

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise konuşmasında Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile yaşadığı anıları anlattı. Kendisinin de Erbakan gibi makine mühendisi olduğunu ifade eden Yanılmaz Necmettin Erbakan’ın bir mühendisten çok öte bir dava adamı olduğunu ifade etti. Kendi alanında çok iyi bir mühendis olmasına rağmen bir ilahiyat profesörüne 4 saat boyunca “La ilahe illallah” ne demek anlatabilecek kadar büyük bir din bilgisine de sahip olduğunu yaşadıklarından örneklerle anlattı. Yanılmaz konuşmasını Erbakan’ın “hayat iman ve cihattır; imansız cihat, cihatsız iman olmaz” sözlerini hatırlatarak noktaladı.  

Milli Görüş Lideri Erbakan’ın hayatının anlatıldığı sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye Erbakan Vakfı Başkanı Fatih Erbakan geldi. Milli Görüş’ün Hünkar Mahfili’nde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Fatih Erbakan salonun içini ve dışını hınca hınç  dolduran kalabalığa gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkürlerini iletti. 

"Bu anma programlarını yaparken sadece Erbakan'ın ruhuna rahmet okumuyoruz, sadece kendini hayırla yad etmiyoruz. Bu anma programlarıyla Türkiye'nin, Anadolu'nun, Avrupa'nın dört bir yanından dünyaya özellikle de ırkçı emperyalizme, siyonizme çok önemli bir mesaj veriyoruz. 
Hep bir ağızdan Türkiye'nin, dünyanın dört bir yanından Milli Görüşçüler olarak verdiğimiz mesaj nedir? Diyoruz ki, ey zalimler, ey Siyonizm, ey ırkçı emperyalizm siz dediniz ki, 'Erbakan'ı gömdük üzerine on metre kalınlığında beton döktük.' Biz de vefatının 5 sene geçmesine rağmen ilk günkü aşkla ve heyecanla onun davası olan Milli Görüş'e sahip çıkarak sizlere bir mesaj veriyoruz. Diyoruz ki Erbakan'ı gömmek yetmez. Üzerine beton dökmek de yetmez. Erbakan'ı gömüp üzerine kurşun da dökseniz Erbakan'ı ve Milli Görüş’ü bitiremezsiniz." 

Büyük bir kalabalığın katıldığı program boyunca coşku hat safhadaydı. Elazığ Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Programda Erbakan Vakfı Elazığ Şubesi'nden gençlerin okuduğu şiir büyük beğeni topladı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet