Vali Zorluoğlu’ndan Koloğlu Anadolu Lisesine ziyaret

Okul ziyaretlerini sürdüren Vali Zorluğlu Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesini ziyaret ederek idarecilerden okulun durumu hakkında bilgi aldı, öğrencilerle sohbet etti.

Vali Zorluoğlu’ndan Koloğlu Anadolu Lisesine ziyaret Güncel

Vali Zorluoğlu okula gelişinde Vali Yardımcısı Haluk Çakmak, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, Okul Müdürü Mehmet Nuri Güler ve okul idarecileri tarafından karşılandı.

Okul bahçesinde öğrencilerle sohbet ettikten sonra okula geçen Vali Zorluoğlu’na Müdür Güler tarafından okul hakkında bilgi verildi.

Okullarının 2006 – 2007 eğitim öğretim yılında yeni yapılan binasında eğitime başladığını kaydeden Okul Müdürü Mehmet Nuri Güler, okulun Kolin İnşaat tarafından bağış olarak yapıldığını, halen 887 öğrenci ile eğitim faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

Vali Zorluoğlu: Elazığ’ın Üniversiteye Giriş Başarısı Daha da Artacak

Ziyarette bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu ise Elazığ’ın YGS başarısının önümüzdeki yıllarda dahada artacağını kaydederek şunları söyledi, “Bugün 2005 yılında hayırsever vatandaşımız tarafından Elazığ’da inşa edilen ve o dönemden beri eğitim öğretim faaliyetine devam eden, memleketimize hizmet eden birçok önemli insanı yetiştiren Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesini ziyaret ediyoruz. Dün ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de YGS sınavı gerçekleştirildi.  İlimizdeki sınav son derece huzur ve sükûn içerisinde, herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlandı. Bütün öğrencilerimizin bu sınavdan başarılı bir netice alacağına inanıyorum. Öğrencilerimizin üniversiteye giriş sınavındaki başarılarını artırmak için Valilik olarak, eğitim camiası olarak, her türlü çabayı gösteriyoruz. İlimiz gelecek yıllarda üniversiteye girişte şu anda elde ettiği başarının da üzerinde bir başarı oranını yakalayacaktır. Bugün ziyaret ettiğimiz Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi yeni bir okul ve fiziki bakımdan da oldukça iyi bir görünüme sahiptir. Akademik başarı olarak da önemli başarılar elde etmiş bir okulumuzdur. Okulumuzun varsa diğer sorunlarını da bugün konuşmuş olacağız”.

Vali Zorluoğlu: Gün Birlik ve Beraberlik Günüdür

Ankara’da yaşanan terör hadisesine de değinen Vali Zorluoğlu, milletimizin zor zamanlarda bir araya gelip düşmana karşı kenetlenebilen bir millet olduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü, “Dün Ankara’da meydana gelen vahim terör hadisesinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Terör saldırısında yaralananlara da Yüce Mevla’dan acil şifalar diliyorum. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bizim milletimiz zor zamanlarda bir araya gelip düşmana karşı kenetlenebilen bir millettir. Milletimiz bugünlerde bu hassasiyetini, bu özelliğini yeniden göstermesi gerekiyor. Millet olarak el birliği ile bu terör belasından kurtulmamız, terör belasının üstesinden gelmemiz gerekmektedir. Tekrar milletimizin başı sağ olsun diyorum”.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet