Prof. Dr. Mehmet Şekerci rektör adaylığını açıkladı

Huzur dolu bilimsel çalışma ortamı oluşturabilmek adına, herkese eşit hizmetin verileceği bir makam olarak düşündüğüm rektörlük görevine talip olduğumu büyük bir onurla beyan ediyorum.

Prof. Dr. Mehmet Şekerci rektör adaylığını açıkladı Güncel

İlkelerim; hizmet, özgürleştirme, paylaşım, liyakat, adalet, şeffaflık, hukuka saygı, kardeşlik ve ödüllendirmedir.

Rektörlüğümde, Üniversite-Şehir-Belediye-Valilik-Hükümet-Yüksek Öğretim Kurumu ile diyalog en üst düzeye çıkarılacaktır. Yönetimsel dayanışma ile üniversitemizin devasa problemlerini çözmek bizim işimizdir. Sadece seçilmek ve atanmak yeterli değildir. Yeterince akademik kadro tahsis ettirmek, bu kadrolara bilimsel yönü güçlü bilim insanlarını atamak, yeni finansal kaynakları sağlayacak projeler üretmek daha da önemlidir.

Üniversitemizi, ülkemiz konseptine uygun olarak; bölgesinde güçlü, dünyada saygınlığı olan, bilimsel kimliğine itibar edilir, dışa daha fazla açık bir üniversite haline getirerek değişim ve dönüşümünü gerçekleştirmek temel hedeflerimiz olacaktır. Üniversitemizi bu ideallere ulaştırabilmek için liyakat ve adaletüzerine kurulacak yönetim anlayışımızla, akademik ve idari personelimizin moral değerleri yükseltilerek, üniversitelerin asli işlevi olan bilime dönüşümü sağlanarak köklü bir zihniyet değişikliği gerçekleştirilecektir.

Rektörlük görevine atandığım takdirde, dördüncü yılının sonuna doğru ülkemizdeki üniversiteler içinde ilk ona, dünyadaki üniversiteler içinde ise ilk beş yüzegirmesi hedefimdir. Birlikte başaracağımız bu dönüşümün asıl mimarları siz değerli öğretim elamanları olacaktır.

Bizlerin moral ve motivasyonları yeterince arttırıldığı zaman Fırat Üniversitesi ve Türkiye sevdalıları olarak bu hedeflere ulaşabileceğimizi biliyorum. Üniversitemizin başarı grafiğini yükseltecek performans artırıcı projeler üretmek bizim işimizdir.  Başarı için; hedef belirlemek, planlı olmak, sabırlı bir şekilde bıkmadan usanmadan çalışmak gerekmektedir. Başarı, başaracağım diyenlerin ve o yolda sabırla çalışanlarındır.

Adalet en uzaktakilere götürülendir.Tek amacım; Sizlere adilbir yönetici olarak hizmet etmek ve atiye hoş bir seda bırakarak anılmaktır. Saygılarımla…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet