Mitat Ulaş’a girişimci başkan ödülü

Türkiye Esnaf Dergisi tarafından yılın girişimci başkanı ödülüne layık görülen Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş ödülünü aldı.

Mitat Ulaş’a girişimci başkan ödülü Güncel

Türkiye Esnaf Dergisi, Televizyonu ve Radyosu tarafından ülke genelinde yapılan oylama neticesinde yılın girişimci başkanı ödülüne layık görülen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş ödülünü Elazığ valiliğinde düzenlenen bir programla Vali Murat Zorluoğlu ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın elinden aldı.

Ödül programına Elazığ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem ve bağlı odaların başkanları ile Türkiye Esnaf Dergisi, Televizyonu ve Radyosu Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Özge de katıldı.

Ödül hakkında bilgi veren Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, göreve geldikten sonra girişimcilik eğitimlerine ağırlık verdiklerini yaptıkları çalışmaların Türkiye Esnaf Dergisi, Televizyonu ve Radyosu tarafından takip edilerek ödüle layık görüldüğünü söyledi. Ulaş, Vali Zorluoğlu ve Başkan Yanılmaz’a teşekkür etti.

Türkiye Esnaf Dergisi, Televizyonu ve Radyosu Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Özge de yaptığı değerlendirmede bu yıl 12. ödül programını gerçekleştirdiklerini, Başkan Ulaş’ın en çok oyu alarak bu ödülü almaya hak kazandığını söyledi.

Elazığ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem ise Birlik olarak Başkan Ulaş’ı aldığı ödülden dolayı kutladığını ve böylesi bir ödülün Elazığ’a verilmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Vali Zorluoğlu: Ödülden Memnuniyet Duyduk

Ödül alan Başkan Ulaş’ı kutladığını ve memnun olduğunu belirten Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Valilik olarak aldığınız ödülden memnuniyet duyduk. Öncelikle sizleri tebrik ederiz. Yaptığınız çalışmalarla öne çıktınız bileğinizin hakkıyla bu ödülü aldınız. Hayırlı olsun. Esnaflarımız için eğitim çok önemlidir. Odalarımız ve STKlar KOSGEB ve İŞKUR ile buna benzer eğitim faaliyetlerini icra etmekteler. Kovancılar da bu tarz bir girişimcilik kursunun sertifika törenine de katılmış ve esnafımızın ilgisini de görmüştük. Umarım diğer odalarda sizin gibi bu tarz eğitim faaliyetlerine ağırlık vermeye başlarlar. Bu şekilde esnaflarımız çeşitli kredi ve destek imkânlarından da bu eğitimlerle bilgi sahibi olurlar. Aldıkları sertifikalarla da bir takım desteklere daha kolay başvurma hakkına kavuşmuş olurlar. Başta Esnaf Odaları Başkanımız olmak üzere hepinizi tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum”.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise “Girişimcilik sertifika törenlerine katıldığımda girişimcilerin gözlerindeki ışıltıyı görüyorduk. Birinin yanında çalışmaktan birilerini yanında çalıştıracak duruma gelmek önemlidir. Buda girişimcilikle olmaktadır. Hükümetimizin esnaflara çok büyük destekleri var. Bu destekleri almak bile bu girişimcilik eğitimle olmaktadır. Bu bakımdan sizleri kutluyorum. Marifet iltifata tabidir. Ödüller insanın çalışma şevkini artırır” dedi.

Daha sonra Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş ödülünü Vali Murat Zorluoğlu ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın elinden aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet