ETSO’da ‘sayfa tasarımı’ eğitimi başladı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda, Basın İlan Kurumu Elazığ Şube Müdürlüğü işbirliğinde ilimiz medya sektörüne yönelik üç gün sürecek olan “Sayfa Tasarımı” eğitim programı Elazığ TSO’da düzenlenen açılış programının ardından başladı.

ETSO’da ‘sayfa tasarımı’ eğitimi başladı Güncel

MEDYASIZ KALKINMA VE GELİŞME OLMAZ

Açılış programına, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, eğitmen Hasan Fehmi Ketenci, Elazığ Medya sektörü imtiyaz sahibi ve çalışanları ile konuya ilgi duyanlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Elazığ Basın ve İlan Kurumu Müdürü Murat Yürekli, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’a teşekkür ederek, Elazığ’da medya sektörünün desteklenmesine yönelik olarak Elazığ TSO ve Basın İlan Kurumu Elazığ İl Müdürlüğü’nün ikinci önemli projesinin başlatıldığının altını çizdi.

Eğitim Programının açılışını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’da medyasız kalkınma ve gelişmenin olmayacağına işaret ederek, “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda, Basın İlan Kurumu Elazığ Şube Müdürlüğü işbirliğinde ilimiz medya sektörüne yönelik “Sayfa Tasarımı” eğitim programını bugün başlatıyoruz. Odamızın sosyal sorumluluk projesi kapsamında medya sektörüne yönelik olarak başlatmış olduğu bu eğitim projesinin öncelikle ilimiz medya sektörüne ve konuya ilgi duyanlara yararlı olmasını temenni ediyorum.

Odamız tarafından üyelerimize yönelik çeşitli sektörlerde bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerimiz kapsamında, Odamız üyesi medya sektöründe yer alan, matbaa, gazete, dergi, TV, radyo ve reklam ajansı gibi alanlarda faaliyet gösteren üyelerimiz ile bu alanlarda eğitim gören öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve konuya ilgi duyanlara yönelik 3 günlük bir eğitim programı organize edilmiştir. Odamız tarafından bilindiği gibi yine Basın İlan Kurumu İl Müdürlüğümüzle birlikte ilimizde ilk olarak ‘Yerel Gazetemi Okuyorum’ kampanyası başlamış ve bu kampanya yayılarak medya sektörüne yönelik desteklerin artmasına öncülük edilmiştir. Elazığ medyasının çok önemli brikimi ve tarihi geçmişi bulunmaktadır. Ancak buna rağmen tüm Anadolu medyasının içinde bulunduğu çeşitli zorluklar ve sıkıntılar da söz konusudur. Biz Oda olarak ilimizin kalkınma ve gelişme sürecinde çok önemli bir yeri olan ve bir anlamda kamusal hizmet veren medya kuruluşlarımızın her zaman desteklenmesinden yanayız. Bu düşüncelerle bu eğitim projesini de hayata geçirerek, medya sektöründeki kardeşlerimizin ve konuya ilgi duyanların mesleki bilgilerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimize yönelik bu tür eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz bundan sonraki dönemlerde de devam edecek olup; 31 Mayıs 2016 tarihinde Ekonomi Bakanlığı, DAİB ve Odamız işbirliğinde yine bu salonda ‘İhracat Eğitim Programı’ düzenlenecektir.

Kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde bu tür bilgilendirme faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğimizi belirtir, konusunda uzman olan Sayın Hasan Fehmi Ketenci hocamız tarafından verilecek olan pratik ve teorik eğitimin yararlı olması temennisiyle, saygılar sunuyorum” dedi.

Eğitmen Hasan Fehmi Ketenci de yaptığı değerlendirmede sektördeki 35 yıllık deneyiminin Türkiye’nin dört bir yanındaki yerel medya temsilcileriyle paylaştığını ifade ederek, “Yerel Medya Ulusal Medyanın kılcal damarlarıdır. Buranın beslenmemesi halinde ulusal medyanın da toplumun beklentilerini karşılaması mümkün değildir” dedi. Yapılan açılış konuşmalarının ardından üç gün sürecek olan teorik ve pratik ‘Sayfa Tasarım’ eğitimi başlatıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet