Elazığ'da önemli toplantı

İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

Elazığ'da önemli toplantı Güncel

İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısına Vali Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Elazığ Baro Başkanı Adnan Demir, İl Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Halil Akkuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, kamu kurum ve kuruluşları ile kurul üyesi kurumların temsilcileri katıldı.

Toplantıda kurulun gündeminde yer alan hususların görüşülüp karara bağlanmasının ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Zorluoğlu, “ Elazığ İli Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu’nun 2016 yılındaki ilk toplantısını gerçekleştirdik. Çok verimli bir toplantı oldu. Kurumlarımız bu konuda gerçekten hassas davrandıklarını ve önemli çalışmalar yaptıklarını ortaya koydular. Elazığ olarak 2016 – 2018 dönemini kapsayan “Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgemiz” bulunmakta ve bu belgeye göre yapılması gerekenleri içeren bir de eylem planımız bulunmaktadır. Bu eylem planında kamu kurumlarına ve diğer kurumlara verilen sorumluluklar yer almaktadır. Bütün kurumların bu planda yer alan görevlerini hassasiyetle yerine getirmelerini beklemekteyiz.

Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantıda kurumlarımızın bu görevlerini ne derece yerine getirdiklerini izleme ve denetleme imkânımız oldu. Alkol, uyuşturucu ve sigarayla mücadele meselesi tüm dünyada olduğu gibi bizim de önem verdiğimiz bir husustur. Uyuşturucuya başlama yaşının maalesef telaffuz etmekten bile çekindiğimiz yaşlara kadar indiği görülmektedir. Bu önemli sorunun çözümüne sadece güvenlik tedbirleriyle yâda sağlık hizmetleri ile gidilmesi mümkün değildir. Uyuşturucu ile mücadele Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve hükümetinin bir politikasıdır. Devletimizin tüm kurumları, Milli Eğitim Müdürlüğü, KYK, güvenlik birimlerimiz, Yeşilay başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımız birlikte çalışır ve herkes kendine düşen görevleri layıkıyla yerine getirirse bu konuda ilerleme sağlayabilir ve sonuç alabiliriz. O nedenle bu süreç çok sabırla yürütülmesi gereken bir süreçtir. Bu mücadeleye Elazığ’da önemli katkı sağlayan bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum”.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet