Yılsonu defilesi yapıldı

Eğitim öğretim yılının sonuna yaklaşılırken okulların yılsonu faaliyetleri de ortaya çıkmaya başladı.

Yılsonu defilesi yapıldı Güncel

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin düzenlemiş oldukları yılsonu defilesi yapılan bir programla gerçekleşti.

Öğretmenevinde gerçekleştirilen defile gösterisine Vali Murat Zorluoğlu’nun eşi Sevcan Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ömer Serdar’ın eşi Filiz Serdar, Vali Yardımcılarının eşi Süheyla Göker ile Nur Yılmaz, İl Emniyet Müdürünün eşi Muradiye İşlek, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının eşi Medine Alan, Kadem Elazığ Şube Başkanı Esra Soylu, Kuyumcular Odası Başkanının eşi Filiz Çakmakcı, İMKB Okul Müdürü Gülhan Acar, davetliler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Sevcan Zorluoğlu ile beraberindeki davetliler, Okulun Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin üretmiş oldukları oyuncaklar, Kuyumculuk Teknolojisi Bölümünün tasarladıkları takı ve kitap ayraçları ile Giyim Üretim Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin yapmış oldukları nevresim ve masa örtüsü ile seccadelerden oluşan standı gezerek Okul Müdürü Gülhan Acar’dan eserler hakkında bilgi aldılar.

Sergi ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden Sevcan Zorluoğlu Hanımefendi daha sonra İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları yılsonu defilesi ile Simge Butik’in sahibi Simge Özdal’a ait defileyi izledi.

Daha sonra bir değerlendirme yapan Okul Müdürü Gülhan Acar, ‘Öğrencilerimiz mezuniyet sonrası mesleki yaşantıyı tercih etmeseler dahi okulda almış oldukları bilgi ve becerileri ailelerinde ve ileride kuracakları yuvalarında mutlaka kullanacaklardır’ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet