Polis Okulu öğrencilerine tatbikat

Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından, Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine, yangınlara karşı alınacak önlemler ve yangın tüplerinin kullanımı konusunda eğitim verildi.

Polis Okulu öğrencilerine tatbikat Güncel

Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, kurum ve kuruluşlardan gelen talep doğrultusunda, toplumda afet bilinci oluşturmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, yangınlara karşı alınacak önlemler ve yangın tüplerinin kullanımı konusunda eğitimlerini sürdürüyor.

Zülfü Ağar Polis Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen bilgilendirme tatbikatı, Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Öğrencilere yangının çıkış sebepleri, müdahale sistemleri, yangınlara karşı alınması gereken önlemler hakkında teorik bilgiler veren Başgün, yangına müdahale konusunda atılacak en önemli adımın bilgilendirme olduğunu belirterek, gerçekleştirilen tatbikatların önemini vurguladı.

Yangın anında yapılacak müdahale ile ilgili olarak adım adım yapılması gerekenlerin anlatıldığı bilgilendirmenin ardından, öğrencilere yangın tüplerinin kullanımı uygulamalı olarak gösterildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet