Ramazan ayında yerel esnafımızı destekleyelim

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Esnaf Odası Başkanı Cebrail Top, Ramazan ayında tüm vatandaşların yerel esnafa destek olmasını isteyerek, Ramazan ayının Elazığ halkına ve tüm İslam âlemine barış, mutluluk ve huzur getirmesini temenni etti.

Ramazan ayında yerel esnafımızı destekleyelim Güncel

11 ayın sultanı Ramazan ayı 6 Haziran Pazartesi günü tutulacak olan ilk oruçla başlayacak. Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayiler Esnaf Odası Başkanı Cebrail Top, mübarek Ramazan ayının Elazığ halkına ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni eden Oda Başkanı Cebrail Top, Ramazan ayında yerel esnafın desteklenmesi noktasında vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

Herkesin mahallesindeki bakkaldan alışveriş yaparak zor durumda olan bakkal esnafına bir nebze de olsa katkı sağlamasını isteyen Oda Başkanı Cebrail Top sözlerini şöyle sürdürdü: “Ramazan ayı hiç şüphesiz bolluk ve bereket ayıdır. Vatandaşlarımızdan, Ramazan ayında ithal ürünlerin satıldığı, yerel ekonomiye katkısı olmayan büyük marketlerden değil de yerel esnaflarımızdan alışveriş yapmalarını istiyoruz. Hiç şüphesiz yerel esnafımızdan yapılacak alışverişler, toplumsal dayanışmaya da katkı sağlayacaktır. Yerel esnafımızdan yapılacak alışverişler, piyasanın canlanmasına da ciddi katkı sağlayacaktır. Bakkalımız ve diğer sektördeki esnaflarımız için Ramazan ayı önemli bir aydır. Bu nedenle esnafımızın bu beklentisine karşılık vatandaşlarımızın da duyarlı olmasını istiyoruz. Yine bu ay içerisinde alınacak yardım malzemeleri de yerel esnafımızdan alınmalı, zor durumdaki esnafımıza az da olsa bir katkı sağlanmalıdır. Ben bu temennilerle Ramazan ayının Elazığ halkına ve tüm İslam alemine barış mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Ramazan ayını paylaşma ve dayanışma ayıdır. Elazığ halkının bu ay içerisinde yerel esnafına sahip çıkacağını umuyor, esnafımızın da duyarlı vatandaşlarımız sayesinde bu mübarek ayı bol kazançla geçireceğine inanıyorum.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet