Elazığ’da Ramazan

Elazığ Belediyesi onbir ayın sultanı Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği birbirinden özel etkinliklere start verdi.

Elazığ’da Ramazan Güncel

Elazığ Belediyesi, İslam aleminde birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşmak gibi ulvi duyguların zirveye ulaştığı Ramazan ayında düzenleyeceği etkinliklerle, ruhuna uygun unutulmaz bir Ramazan yaşatacak. Elazığlılar, Ramazan ayı süresince hem tarihi Harput’ta Sarahatun Camii önünde, hem de şehrin yeni yaşam merkezi Kültür Park Amfi Tiyatroda çocuklara özel programlar, tasavvuf konserleri ve söyleşilerle dopdolu içerikli Ramazan programlarıyla buluşacak.

HARPUT’TUN EŞSİZ MANEVİ HAVASIYLA RAMAZAN BİR BAŞKA
Elazığlıların 7’den 70’e manevi havasına tutkuyla bağlı olduğu Harput, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Elazığ Belediyesi tarafından dış cephesi LED aydınlatmayla büyüleyici bir görselliğe kavuşan, yüzyıllara meydan okuyan tarihi Sarahatun Camii önünde düzenlenen ilk Ramazan programı, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.  Çoluk-çocuk, yaşlı-genç Elazığlıların yoğun katılım gösterdiği programda, sevilen tasavvuf müziği sanatçısı Ahmet Yüce tarafından seslendirilen eserlerle Ramazan ayının feyzi ve bereketi paylaşıldı.

GURUP TUĞRA BİRBİRİNDEN ÖZEL PARÇALARIYLA KÜLTÜR PARK’TA
Kültür Park Amfi Tiyatroda düzenlenen Ramazan ayının ilk programında ise Gurup Tuğra, birbirinden özel eserlerini seslendirdi.

Yaklaşık 17 saat süren orucun ardından iftarlarını açan Elazığlılar, şehrin yaşam merkezi Kültür Park’a akın ettiler. Elazığ Belediyesi stantlarında çay, kahve, patlamış mısır ve pamuk şeker gibi ikramlarla karşılanan vatandaşlar, suyun ışıkla dansı, rengarenk dokusu kısacası birbirinden özel görselliğe sahip Kültür Park’ta Ramazan coşkusuna da ortak oldular. İftar sonrası çocuklara yönelik düzenlenen programın ardından teravih sonrasında ise Gurup Tuğra Amfi Tiyatro’da sevenleriyle buluşarak, tasavvuf müziğinin birbirinden özel ve güzel eserlerini seslendirdi.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 7 Haziran Salı günü Emrah Güneş, 8 Haziran Çarşamba günü Gurup Tuğra’nın Harput’ta, 7 Haziran Salı günü Ahmet Yüce, 8 Haziran Çarşamba günü ise Gurup Gençlik’in Kültür Park’ta sevenleriyle buluşacağı belirtilerek, tüm halkımızın davetli olduğu bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet