Elazığ’da Ramazan coşkusu

Elazığ Belediyesi tarafından Harput ve Kültür Park’ta düzenlenen Ramazan etkinlikleri, vatandaşların yoğun katılımıyla sürüyor.

Elazığ’da Ramazan coşkusu Güncel

Elazığ Belediyesi’nin birlik ve beraberliği güçlendiren, Ramazan ruhunu coşkuyla harmanlayan, şehrin manevi atmosferini güçlendiren Ramazan programları, 7'den 70'e her kesimden yoğun ilgi görüyor.

İftar sonrası akın akın Kültür Park'a gelen vatandaşlar burada Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan farklı programlarla, keyifli saatler geçiriyorlar. Kültür Park Amfi Tiyatro’da düzenlenen ve her akşam farklı tasavvuf ve ilahi sanatçılarının katılımıyla gerçekleşen programlar doğrultusunda son olarak Grup Tuğra sevenleriyle buluştu. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Grup Tuğra’nın seslendirdiği birbirinden güzel ezgi ve ilahilerle dolu dolu yaşandı.

Harput’ta düzenlenen programda ise Emrah Güneş seslendirdiği ezgi ve ilahilerle adeta gönülleri mest etti. Çocuklara özel ikramlar ve sohbetlerle renklendirilen programlar, her geçen gün daha geniş kitlelerin katılımıyla büyük beğeni topluyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ramazan ruhunu ve bereketini daha geniş kitlelerle yaymak amacıyla her akşam farklı etkinliklere imza atıldığı belirtilerek, “14 Haziran Perşembe günü Samini Tasavvuf Topluluğu Kültür Park’ta, Nurettin Polat-Turgut Kırgın İlahi Gurubu ise Harput’ta özel dinletilere hemşehrilerimizle buluşacaklar. Özel ikram ve sohbetlerle renklendirilen programlarımıza tüm halkımız davetlidir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet