Hayır Çarşısı Ramazan ayında yüzleri güldürüyor

Elazığ Belediyesi tarafından 13 Şubat 2016’da açılan Hayır Çarşısı Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlar için umut oluyor.

Hayır Çarşısı Ramazan ayında yüzleri güldürüyor Güncel

Hayırsever vatandaşların desteğiyle her geçen gün büyüyen Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı’nda gıdadan bay-bayan ve çocuk giyimine, beyaz eşyadan mobilyaya geniş bir ürün yelpazesiyle ihtiyaç sahiplerine destek sağlanıyor.

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Hayır Çarşısı’nda, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın “Şehirde evime ekmek götüremedim diyen hiç kimse kalmayacak” hedefi doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine destek veriliyor.

Hayır Çarşı’na bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar, ALO 153 Beyaz Masa hattı ve (424) 225 19 21 nolu telefonla irtibata geçiyorlar. Görevliler tarafından tutanakla teslim alınan ürünler, puanlama yapılmasının ardından barkotlanarak reyonlardaki yerlerini alıyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar da, Elazığ Belediyesi ALO 153 Beyaz Masa ve (424) 225 19 21 nolu telefonla irtibata geçerek, talepte bulunuyorlar.

Başvurular doğrultusunda alınan talepler, değerlendirmeye alınarak, gerekli araştırmaların ardından Elazığ Belediyesi Sosyal Yardım ve Hizmet Komisyonu’nun onayına sunuluyor. Komisyon tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere, alışveriş kartları verilerek, her ay düzenli olarak ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanıyor.

RAMAZAN AYI KARDEŞLİK AYI

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, onbir ayın sultanı Ramazan ayında birlik-beraberlik ve kardeşlik duygularının her zamankinden daha güçlü olduğuna vurgu yapılarak, “İl içinden, il dışından hayırsever hemşehrilerimizin desteğiyle güçlenen Hayır Çarşı’nda ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzleri gülüyor. Verilecek her destekle ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yüzünü güldürmeye devam edilecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet