Genç çiftçilere uygulama eğitimi veriliyor

Elazığ Merkez’de Hibe Sözleşmesi imzalayan genç çiftçilere yönelik olarak proje uygulama süreci hakkında bilgilendirme ve eğitim toplantısı yapıldı.

Genç çiftçilere uygulama eğitimi veriliyor Güncel

Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan merkezde toplam 40 kişiden oluşan yatırımcılara yönelik olarak ilk etapta 20 kişiden oluşanGenç Çiftçilere yönelik düzenlenen Eğitim ve Bilgilendirme toplantısı düzenlendi.Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısına İl Müdürü Turan KARAHAN, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdür Vekili Fuat KERTİ, İl Proje Yürütme Birimi teknik elemanları ve hibe sözleşmesi imzalayan genç çiftçiler katıldı. Proje uygulama süreci ile aşağıdaki bilgiler verildi. Toplantı soru cevap bölümü ile sona erdi.

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Projelerinde Hayvan Alım Sözleşmeleri TİGEM’e gönderildi. TİGEM faturaları İl Müdürlüğü’ne gönderecek. İl Müdürlüğü faturadaki isimlerle hibe sözleşmesi imzalayanları kontrol edecek ve icmalleri Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’ne gönderecek. Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ile görüşülerek hayvanların TİGEM’den nakilleri sağlanacak. 16 Ekim 2016 tarihine kadar projelerin uygulama süreci tamamlanacak.

Kapama Meyve Bahçesi, Arıcılık, Kanatlı, Mantarcılık projelerin tamamlanma süresi kişilerin hibe sözleşmesinde belirtilen tarihtir. Bu tarihe kadar projeler tamamlanıp faturalar ve diğer belgeler İl/İlçe Müdürlüklerine teslim edilecek. İl/İlçe Proje Yürütme Birimi kırsal alanda proje mahallinde projenin uygulanmasını ve projede istenilen şartları kontrol edecek. Tutanak tutulacakve sistemden projenin tamamlanması onaylanacak. Tamamlanan projelerin icmalleri Bakanlığa gönderilecek. Bakanlık projelerin hibe desteği miktarı 30 000 TL kişilerin Ziraat Bankasındaki TC Kimlik numarası ile hesaplarına yatırılacak.

Projelerin daha sağlıklı ve başarılı yürütülmesi için projenin her aşamasında proje öncesi, proje aşaması ve proje sonrası çiftçilere yönelik bu şekilde bilgilendirme toplantıları devam edecektir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Scripti: Medya İnternet