Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Baysak, 'Doğru bir dijital imaj pazar maliyetlerini azaltır'

Dijital imajın önemine değinen EB Dijital Ajans firma yöneticisi Ertuğrul Baysak, 'Firmalar için oluşturulan doğru bir dijital imaj ürünü pazarlanacağı bölgedeki son kullanıcı veya alıcılar için pazar maliyetlerini ortadan kaldırır' dedi.

Baysak, 'Yatırım ve istihdam için elimizden geleni yapacağız'

Elazığ'a yeni yatırımlar ve beraberinde gelecek olan istihdam için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getiren EB Dijital Ajans firma yöneticisi Ertuğrul Baysak, 'Yatırımcılara, Elazığ'ın avantajlarını ve fırsatlarını anlatarak, yatırımcıları çekmek için kentin dinamikleriyle birlikte bizde elimizde geleni yapacağız dedi.

Baysak: ''Uzun soluklu işletmelerin sırrı kurumsallıktır''

Projelerde sürecin olgunlaşması ve tam anlamıyla meyve vermesinde kurumsallığın büyük bir rol üstlendiğini belirten EB Dijital Ajans firma yöneticisi Ertuğrul Baysak, ''Bir şirketin sürdürülebilirliğini, yatırımın katma değerini vasıflı ve kaliteli istihdamın oluşmasında en büyük rol sahibi kurumsallık oluyor' dedi.

Elazığ'da teknoloji kampına yoğun ilgi

Elazığ'da, öğrencilerin yaz tatilini bilimsel etkinliklerle geçirmesi için 6-18 yaş arası öğrencilere yönelik 'Bilim ve Teknoloji Kampı' düzenlendi.

Elazığ'da Starlink uyduları görüntülendi

Elazığ'da Starlink uydularının geçişi görüntülendi.

FÜ, NAFSA 2023'e katıldı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Washington'da düzenlenen ve dünyanın en büyük eğitim zirvesi konumunda olan 2023 NAFSA Uluslararası Eğitim Konferansı ve Fuarı'na katıldı.

EBEGEM, temel bilgisayar ve robotik kodlama kursu açıyor

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) eğitimden sanata, kültürden spora birçok branşta ücretsiz kurslar açarak vatandaşların gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyor. Merkezde bu çerçevede temel bilgisayar ve robotik kodlama kursu açılacak.

Depremzede çocuklar mobil simülatör ile eğlendi

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun (TOSFED) Mobil Eğitim Simülatörü, depremzede çocukları eğlendirdi. Yaklaşık 45 gün boyunca depremden etkilenen 11 ildeki 3 bin çocuğa ulaşılan tırın son durağı ise Elazığ oldu.

Elazığ'da TOGG rüzgarı devam ediyor

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG, Elazığ Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşların ilgisine sunuldu.

Elazığ'da 3 gün sürecek Bilim Şenliği'nin startı verildi

Elazığ üçüncüsü düzenlenen ve 3 gün sürecek olan 'Bilim Şenliği' etkinliğinin startı verildi.

Baysak, 'Ana temamız Türkiye yüzyılıdır'

Yerli ve milli projelerin öncüsü olabilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten EB Dijital Ajans Firma Yöneticisi Ertuğrul Baysak, 'Başlamış olduğumuz bu yolda ana temamız tabi ki Türkiye Yüzyılıdır' dedi.

Elazığ'da bilim şenliği renkli görüntüler oluşturdu

Elazığ'da düzenlenen Fırat'tan Yeşeren Umutlar Bilim Şenliği, renkli görüntüler oluşturdu.

FÜ'de görevli öğretim üyesinin 315 bin 515 Euro'luk AB Projesi kabul edildi

Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü Taşıt Dinamiği ve Kontrol Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hanbey Hazar yürütücülüğünde hazırlanan 315 bin 515 Euro bedelli Avrupa Birliği (AB) Projesi kabul edildi.

Elazığ'daki bu laboratuvar tıpta çığır açacak

Fırat Üniversitesi (FÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Şimşek tarafından kurulan moleküler klonlama ve aşı geliştirme laboratuvarı hizmete girdi. İçerdiği son teknolojik cihazlar ile bölgede tek ve ülkede sayılı laboratuvarlar arasında bulunan merkezin ilk çalışması ise koyunlarda sıkça görülen delibaş hastalığının aşısı oldu.

FÜ, ISIF'tan 3 ödülle ile döndü

Fırat Üniversitesi (FÜ), İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı'ndan (ISIF) 3 ödülle döndü.

SADECE ELAZIĞ’IN DEĞİL TÜRKİYE’NİN GURURU FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDEN TEKNOFEST’TE BİRİNCİLİK

Fırat Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, Mühendislik ve Veterinerlik Fakültesi öğrencilerinin birlikte yaptığı proje Teknofest 2023 kapsamında yapılan Tarım Teknolojileri Yarışması Üniversite ve Üzeri Seviyesi yarışmasında 1’inci oldu. Sadece Elazığ ya da Türkiye değil, bu proje hayata geçtiğinde dünya tarım ve hayvancılık sektöründe yeni bir çağ başlamış olacak.

Elazığ Gençlik Merkezi AkılUS-Dil takımı TEKNOFEST'te finale yükseldi

TEKNOFEST 2023, İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen final yarışmalarında, Elazığ Gençlik Merkezi eğitim teknolojileri kategorisinde final sunumunu gerçekleştirdi.

TOGG'un ilk teslimatı Elazığ'a ulaştı, vatandaşlardan yoğun ilgi

Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG, Elazığ'daki sahibine teslim edildi. TOGG vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Elazığ'da genç girişimci dronsavar üretti

Elazığ'da genç girişimci Yavuz Akın, hiçbir destek almadan ekibiyle birlikte yürüttüğü Ar-Ge çalışması sonucu dronsavar üretti.

Toplam 49 haber.